Сезонът на Пистънс достига ново дъно със смущаващ оборот
New York Post | 2024-01-13 | 07:22:33

Пистънс по някакъв начин добавиха още един смущаващ момент към бруталния си сезон 2023-24 в петък.

По време на първата четвърт от загубата им със 112-110 от Рокетс, пойнтгардът на Детройт Килиън Хейс насочи топката към центъра Айзая Стюарт след наказателно хвърляне на Хюстън, но Стюарт след това изнесе топката извън границите, преди да я хвърли обратно към Хейс — подканвайки рефера да даде сигнал за обрат.

Може би Стюарт е смятал, че Хейс иска той да нахлуе топката и не е разбрал, че вече е излязъл от игрището, но на пейката на Пистънс един треньор не можа да разбере какво се е случило току-що - постави двете си ръце на глава в недоверие.

„Ето защо... една от причините, поради които Пистънс са 3-35“, каза телевизионният оператор на Rockets Крейг Акерман.

Алперен Сенгун в крайна сметка реализира удар за Рокетс след обрата, за да им даде преднина от 15-9 в началото, докато Пистънс в крайна сметка взеха преднина от 12 точки при оставащи 4:47 през първото полувреме, но видяха как тя напълно се изпари до полувремето.

Ако не друго, злополуката Хейс-Стюарт беше подходящо допълнение към най-важните моменти — и слабите моменти — от сезон 2023-24 на Пистънс, който вече включва рекордна серия от 28 загуби в НБА, приключила на 30 декември с победа срещу Раптърс.

Детройт започна сезона с 2-1, като загубата настъпи срещу Хийт — действащият шампион на Източната конференция — и двойката победи срещу Хорнетс и Булс.

Но след това загубите започнаха да се редят и съставът, включващ Кейд Кънингам, Боян Богданович, Джейлън Дюрен и Джейдън Айви, не успя да спечели, за да спре поредицата до мача си с Торонто.

„Чувствам се невероятно“, каза Кънингам пред репортери след победата им срещу Raptors, според Associated Press. „Ние просто продължихме да се борим. Беше дълъг период от време, всички тези загуби, но аз съм просто щастлив да бъда част от група момчета, които не се отказват.”

При загубата им в петък бившият Ник Кевин Нокс II поведе Пистънс с 19 точки, докато Айви добави 18 точки, осем асистенции и седем борби.