Сезонът на Тотнъм, изпълнен с обещания и вълнение, се превръща в хленчене след поражението с 2:0 от Челси - който прави закъсняло изкачване от дълбините, пише МАТ БАРЛОУ
Daily Mail | 2024-05-03 | 02:11:09

Показанието през първото полувреме беше толкова лошо, колкото всичко, което отборът му е създавал през целия сезон. Още два гола бяха допуснати при сетове, повтарящ се кошмар за шефа на Спърс. Два удара с глава бяха отбелязани от Трево Чалоба и Николас Джаксън.

Двадесет и седем седмици след победата в Палас, Тотнъм загуби за трети пореден мач и отидете в Ливърпул в неделя. Те са пети и въпреки че малцина прогнозираха, че ще превърнат това впечатляващо начало в предизвикателство за титлата, цялото обещание и оптимизъм избледняват в хленчене.

Тъжният рекорд на Тотнъм срещу техните съперници в дербито продължава, осем години след прословутата битка на моста

Головете на Трево Чалоба (в центъра) и Никълъс Джаксън (над него) помогнаха на Челси да спечели убедителна победа с 2-0 срещу техния Лондон съперници

Въпреки че редиците им бяха унищожени от нарастваща криза с контузии, домакините контролираха

Играйте нататък Ябълка Spotify

Квалификация за Шампионската лига през следващия сезон изглежда малко вероятна с разлика от седем точки спрямо Астън Вила и мачове в ръката, които вече са само една. Срещу Манчестър Сити след две седмици. Кампания в Лига Европа през следващия сезон привлича Тотнъм.

Тотнъм (4-2-3-1): Викарио, Поро, Ромеро, Ван де Вен , Роял (Ло Селсо), Бисума (Хойберг), Сар (Мадисън), Джонсън (Гил), Кулусевски, Сон, Ричарлисон (Бентанкур)

Заместници не са използвани: Austin, Dragusin, Skipp, Moore

Записани: Van de Ven

Мениджър: Анж Постекоглу

Челси, междувременно, правят закъсняло изкачване от дълбините. Почетино каза, че е бил най-щастливият от пристигането си на "Стамфорд Бридж" и че има закъснение за Европа, благодарение най-вече на отличната домакинска форма и шестте точки, взети от съперниците в Лондон, които просто обичат да мразят.

„Тотнъм Хотспър, това се случи отново“, злорадства домашният хор, когато последните секунди от добавеното време изтекоха.

Можеше да е по-категорично, ако Челси се възползваше от ранните шансове. Джаксън нахлу след подаване на Михайло Мудрик в първите пет минути и вкара удар под Гулиелмо Викарио.

Вратарят на Спърс намали темпото и Мики ван де Вен се втурна назад, за да направи изчистване, което удари Коул Палмър и прелетя над отворената врата.

Неистовият епизод беше предупреждение за това, което беше в бъдеще и двете страни се отдадоха на футбола с пълна газ, въпреки че Челси направи по-сплотено начало, печелейки топката в опасни зони и заплашвайки зад Тотнъм.

Мудрик пропусна преодоля Педро Поро с лекота няколко пъти при началните размени, а от другия фланг Нони Мадуеке тества Емерсън Роял, замествайки позицията на левия бек.

Конър Галахър се отличи в средата на линията и изпълни свободния удар за първия гол, завършен от централния халф Чалоба с елегантен удар с глава, прехвърлящ Викарио.

Имаше голямо забавяне, докато VAR проверяваше, първо за засада и след това за възможно блокиране от Марк Кукурела на Бренан Джонсън, но три минути след като топката удари мрежата, дойде потвърждението, че Тотнъм е допуснал за 15-и път този сезон от набор.

Преди мача, верните на Стамфорд Бридж отдадоха почит на целта на Спърс Конър Галахър

Алфи Гилкрист получи своя втори в историята старт на Висшата лига на фона на кризата с контузии на Челси

Героично изчистване от линията на Мики ван де Вен (в центъра) спря Челси рано

Но отборът на Анж Постекоглу отново беше уловен от хитър стандарт - само един ден след като старши треньорът се зарече, че няма да промени защитната тактика

Гулиелмо Викарио беше надхитен от мощен завъртаща се заглавка с любезното съдействие на Trevoh Chalobah

Главният изпълнителен директор на Тотнъм Даниел Леви изглежда гледаше към небесата за отговор по време на VAR проверка

Усилието на Chalobah отвори неговата голова сметка във Висшата лига този сезон

Постекоглу направи кататонична фигура на тъчлинията през първите 45 минути на равенството

Арсенал вкара два гола от корнери срещу тях в неделя и това се превърна в проблем за Постекоглу, който се опита да настоява, че не е негов приоритет да изработи решение, въпреки че той даде подробности за Поро и Хън-мин Син да осигури защита на Викарио, докато защитаваха ъгли.

Те обаче не можеха да направят нищо, за да спрат първия гол на Чалоба за сезона и проверката ще продължи. Мудрик се доближи до секунда за Челси с крив удар от границата на наказателното поле.

Шпорите не създадоха нищо напред през първото полувреме. Те се бореха да надхвърлят халфовата линия на Челси. Кристиан Ромеро стреля с глава в задната греда от пряк свободен удар, изпълнен от Поро. Беше страхотен шанс и Ромеро наистина трябваше да уцели целта.

Поне изглеждаше, че предизвика подобрение преди интервала. Чалоба при пълно разтягане блокира, за да спре Папе Матар Сар, а Джордже Петрович реагира добре, за да предотврати центриране на Джонсън, отразено към вратата.

Цял сезон, Спърс бяха по-добри през второто полувреме. И отново се преобразиха. Играчите бяха същите, но всички по-резки, по-бързи с топката, по-агресивни и настоятелни.

За първи път в мача те генерираха натиск, форсирани Челси се върна и ги накара да се защитават. Те доминираха при притежанието на топката, но защитните звена на Почетино се съпротивляваха и изглеждаха опасни на почивката.

Палмър пропусна ранна възможност да спре този опит за обратна борба. В пространството и на левия си крак, изпреварен от Madueke, той се прицели диво и стреля на километри. Беше лошо усилие от някой, който беше толкова клиничен пред вратата този сезон.

Шпорите бяха близо до изравняване със собствен опит с глава през първото полувреме, но Кристиан Ромеро усилието прелетя съвсем настрани

Гостите изскочиха от вратите след полувремето, но скоро съжалиха за пропуснатите шансове

Ново изпълнение оставиха Спърс ужасно изложени, когато Джаксън скочи с глава след сладко изпълнения пряк свободен удар на Коул Палмър

Звездата на Блус Палмър си помисли, че е вписан в протокола, но просто се насочи към гредата

Pierre-Emile Hojbjerg и Son Heung-min само сервираха, за да пречат, когато топката отскочи навътре

Джаксън отново се върна в таблицата за своя 13-и в дебютната си кампания в Англия

Представянето на Галахър го превърна в Играч на мача в доминираща вечер в западен Лондон

Почетино беше в противниковия двубой преди осем години, но представянето в четвъртък вечер само укрепва репутацията му сред верните на Стамфорд Бридж

Неговият противник в северен Лондон обаче трябва да се бори със сезон извън rails

Постекоглу направи тройна смяна и размести в търсене на изравнителен гол. Джеймс Мадисън се появи, след като отпадна за първи път, защото Постекоглу искаше повече "крака" в средата на терена.

Ричарлисън, след като бе започнал, се измъкна. Сон се премести отляво към центъра, а Джонсън се премести отдясно наляво. Мадисън внесе известно усъвършенстване в индустрията около границата на наказателното поле, но Челси остана твърд.

След това отбелязаха втори гол. Блестящ пряк свободен удар на Палмър премина над стената и в гредата. Рикошетът мина и Джаксън пръв реагира, за да насочи отскочилата топка в мрежата.

Стамфорд Бридж все още кънтеше от празненствата, когато Джонсън пропусна шанс за намаляване на дефицита на задната греда. По някакъв начин това обобщава всичко за Спърс. Без гол и надигран в Челси.