Сезонът приключва за Уинипег Джетс благодарение на загубата с 6-3 в мач 5 от Колорадо
Global News | 2024-05-01 | 06:35:19

Уинипег Джетс казаха, че тази година ще бъде различна.

След победа над Колорадо в мач 1 от първия им кръгли серии, Джетс казаха, че тази година няма да е като миналата, когато взеха мач 1 срещу Вегас и след това загубиха четири поредни.

Но точно това се случи през 2024 г.

Сезонът на Джетс приключи във вторник вечерта благодарение на загубата с 6-3 у дома от Аваланш, тъй като Уинипег загуби 12 от 14 плейофни мача, откакто победи Едмънтън в първия кръг през 2021 г.

Джетс бяха опаковани като подарък, водейки само 1:15 в мача. След кратко блъскане отстрани на мрежата, шайбата пръсна свободно в гънката пред отворена мрежа. Джош Менсън се опита да го изчисти на сигурно място, но го стреля право в Артури Лехконен на няколко крачки, пращайки шайбата обратно в мрежата.

Кайл Конър беше част от първоначалната битка и получи заслуженото за своето трети гол в плейофите.

Колорадо отговори бързо, изравнявайки резултата малко повече от две минути по-късно. След като спечелиха зоната сравнително лесно, горната линия на Avs започна да работи с някои отчетливи пасове. Мико Рантанен откри Девън Туус да влиза в зоната късно и докато се пързаляше нагоре по леда, той изпрати страхотен напречен пас към Валери Ничушкин, който го взриви, за да направи 1-1 със седмия си гол от серията.

Колорадо имаше преднина от 13-7 при удари към вратата през 20 минути, но мачът остана равен 1-1, докато четвъртата линия не дойде за Avalanche при 5:42 на секундата.

имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и целия свят.

Удар от точката бе отстранен от Конър Хелбюк и шайбата се процеди зад мрежата. Нийл Пионк беше хванат направо и не можа да го достигне, преди Яков Тренин да стигне до шайбата, да стъпи пред мрежата и да я прехвърли покрай Хелбуйк, за да даде преднина на Колорадо.

Това не продължи дълго. дълго. Майлс Ууд беше повикан да задържи по-малко от минута след гола на Тренин и Джетс го накараха да плати, когато ударът на Джош Мориси от точката премина извън гредата и влезе, за да направи 2-2 в 6:48 на секундата.

Колорадо си върна преднината с 6:15 до края на втория, благодарение на автогол на Пионк. Изстрел на Лехконен погледна към стика на Марк Шайфеле, когато той го пусна, пращайки го настрани към ъгъла. Пионк се опита да задържи шайбата, но тя имаше твърде голяма скорост, така че след като удари острието на стика на Пионк, шайбата се плъзна в отворената мрежа, за да направи 3-2 за Avalanche.

Според NHL, тъй като Лехконен и Ничушкин отбелязаха гол във всеки мач от серията, това е първият път, когато двама играчи от един и същи отбор са направили това по едно и също време през първите пет мача от следсезона.

Уинипег успя за да надиграят Колорадо с 19-11 във втората, но гостите пренесоха преднината от един гол в третата, докато се стремяха да завършат серията.

Малко повече от две минути след третата, Джетс изравниха, когато Тайлър Тофоли взе дроп пас от Николай Елерс и победи Александър Георгиев от дистанция със силен удар под блокировката.

Сградата се разтърси, макар и не за дълго, след като Колорадо си върна лидерството само 2:05 след удара на Тофоли гол.

Рантанен влезе в полето с първия си гол от серията, когато пренасочи точков удар от Тоевс покрай Хелбуйк и не трябваше да чака дълго, за да вкара втория си гол в плейофите.

3:50, след като направиха 4-3, Рантанен и Нейтън Маккинън бяха изхвърлени на 2-на-1. MacKinnon изпрати лента на лента през леда, който Рантанен зарови покрай разтегнатия Hellebuyck, за да направи 5-3 с 11:59 до края.

Уинипег изтегли Hellebuyck с две минути преди края, докато се опитваха за да съберат последни усилия за завръщане, но не успяха да намерят задната част на мрежата, тъй като феновете се наляха към изходите, преди да прозвучи последният клаксон.

Josh Manson добави празна мрежа с две секунди до края.

Hellebuyck, вероятният победител във Vezina, беше обременен със загубата, след като спря 26 изстрела, докато Jets станаха първият отбор в историята на NHL, който допусна пет или повече гола в пет поредни мача, за да започне постсезон.

p>

Джетс вече са 10-23 в плейофните мачове (включително загубата от четири мача от Калгари в балона), откакто победиха Нешвил през 2018 г., докато Колорадо напредва, за да се изправи срещу победителя от серията между Далас и Вегас.