Шампиони от редовния сезон на London Knights OHL след победа с 3-0 над Guelph Storm
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2024-03-24 | 01:14:05

Майкъл Симпсън спечели четвъртия си шатаут за сезона, а Easton Cowan и Denver Barkey поведоха офанзивно, докато London Knights спечелиха първи като цяло в Ontario Hockey Лига с победа с 3-0 над Guelph Storm на 24 март в Budweiser Gardens.

Барки и Коуан имаха по гол и асистенция. Калеб Лоурънс направи две асистенции за Лондон.

Първата точка на Коуън удължи неговата серия от точки за франчайз до 36 мача.

И двата отбора влязоха в мача, знаейки, че една точка има голямо значение.

За Storm това означаваше по-кратко пътуване географски в първия кръг на плейофите. Вземете точка и те ще се изправят срещу съседите си в Кичънър. Ако не успеят да спечелят точка и ще отидат при Сол. Ste. Мари.

Една точка имаше още по-голямо значение за Лондон. След победата на Saginaw Spirit над Soo Greyhounds по-рано през деня, Найтс се нуждаеха от една точка, за да станат първи в общото класиране.

Първият период завърши без голове, тъй като и двата отбора ограничиха шансовете за гол, доколкото можеха.

Denver Barkey разчупи леда точно когато лондонска силна игра приключи и Barkey намери рикошет отдясно на мрежата на Guelph и я пъхна зад Damian Slavik, който играеше третия си мач за три дни и половина.

Ийстън Коуан и Денвър Барки се обединяват, за да направят 2-0 Найтс. Коуан има 34 гола. pic.twitter.com/WRg4tTDnes

— Майк Стъбс (@stubbs980) 24 март 2024 г.

По-късно през периода Barkey създаде Cowan с великолепен подаване от бекхенд и Коуан вкара 34-ия си гол за годината зад Славик за предимство от 2-0 в последните 20 минути. Тази игра започна с две други първокласни подавания от Айзая Джордж и след това от Калеб Лорънс.

Сам О'Райли удари границата от 20 гола с празна врата при оставащо време 2:42.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва. Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

Найтс надиграха Сторм с 27-19.

Силата на дузпата

Найтс завършиха наравно за най-много голове от къси играчи за един сезон в OHL история. Лондон вкара своя 28-ми гол за годината срещу Уиндзор на 17 март. И Истън Коуън, и Денвър Барки имаха по седем гола от играчи.

Следва

Лондонските рицари ще започнат плейофите в петък, 29 март от 19:00 ч. в Budweiser Gardens .

Лондон спечели 6-0 срещу Атака този сезон. Първите два мача бяха решени с по един гол. Найтс спечелиха следващите два мача по невероятен начин с общо 18-2 и след това постигнаха още две победи в Оуен Саунд, за да завършат сезонната серия между клубовете.

Лондон спечели сезонната серия между отборите 3 -1. Флинт спечели първата среща със 7-4 и след това Найтс се върнаха с победи 5-3, 9-2 и 4-3 в останалата част от пътя.

Отчитането ще започне в 6:30 на 980 CFPL, на http://www.980cfpl.ca и в приложението Radioplayer Canada.

Източник: globalnews.ca