Шансовете на Ливърпул за титлата претърпяха огромен удар с победата на Кристъл Палас на Анфийлд
Breaking News | 2024-04-14 | 18:41:04

Надеждите на Ливърпул за титлата във Висшата лига бяха нанесени сериозен удар, тъй като Еберечи Езе отбеляза единствения гол при шокиращата победа на Кристъл Палас с 1-0 на Анфийлд.

Отборът на Юрген Клоп беше наказан за лошо начало от Езе след 14 минути и след това не успя да използва множество положения в разочароващото второ полувреме в неделя.

След равенството миналата седмица с Манчестър Юнайтед и срив в Лига Европа срещу Аталанта в средата на седмицата, надеждите на Клоп за славно изпращане бързо избледняват.

Поглед към това къде е загубата на @LFC до Кристъл Палас напуска надпреварата за титлата...@Арсенал скоро играят срещу Астън Вила, но ще се възползват ли, за да стигнат до върха? pic.twitter.com/hddlvPKSmj

— Висшата лига (@premierleague) 14 април 2024 г.

Palace бяха най-новите страна, за да хвърли гаечен ключ в работата, тъй като те спечелиха едва втората си победа под ръководството на Оливър Гласнър и облекчиха страховете, че ще бъдат въвлечени в битка за изпадане.

Голът на Езе отбеляза 21-вия път, когато изостават в 32 мача в лигата този сезон и, за разлика от много предишни случаи, този път нямаше връщане.

Те натиснаха силно, но не можаха да намерят път през упорития ариергард на Палас, поддавайки се на първото си поражение в лигата у дома от 29 мача.

Ливърпул приветства завръщането на своя първи вратар Алисон Бекер след 10 седмици и също върна Мохамед Салах, Луис Диас, Анди Робъртсън и Конър Брадли след смирението на Аталанта.

И все пак изглеждаше, че да направи малко добро, тъй като домакините започнаха бавно, а Палас направи началото.