Sharangovich отбеляза победител в OT при победа на Flames с 3-2 над Coyotes
Global News | 2024-01-17 | 17:52:04

Йегор Sharangovich вкара гол в продълженията, за да донесе на Calgary Flames победа с 3-2 над Arizona Coyotes във вторник вечер.

Койотите бяха наказани за твърде много хора в 3:03 на OT. Шарангович, който беше придобит миналото лято при размяната с Ню Джърси Девилс за Тайлър Тофоли, покри удар с остър ъгъл след 17 секунди до края на продълженията.

„Страхотен удар. Той е едно от онези момчета, от които всичко, от което се нуждае, е един, и той го зачита,” каза крилото на Flames Блейк Коулман. отбеляза гол и асистенция за "Пламните" при четвъртата им поредна победа. Дан Владар направи 25 спасявания.

Шон Дурзи отбеляза гол и асистенция, а Лоугън Кули вкара за Койотите, които поведоха с 2-0 в началото на третия период. Конър Инграм спря 27 удара при загубата.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

„Изиграхме наистина солиден мач“, каза старши треньорът на Аризона Андре Турини. „Ако погледнете положенията за гол, темпото на играта, притежанието на топката, това е добър отбор от другата страна и мисля, че изиграхме един от най-пълните си мачове.“

Пламените играха без крило Джонатан Хюбердо (болест), а също и повиканият вратар Дъстин Улф от AHL's Wranglers, след като обяви Джейкъб Маркстрьом ден за ден с контузия в долната част на тялото.

Силовата игра на Калгари, която се нарежда сред най-лошите в НХЛ и завърши 0-за-4 в редовното време, постигна успех в OT. Койотс излязоха 1-за-3.

Койотс поведоха с 2-0 след мощен гол на Кули в 6:37 на третия период. Ударът на Дурзи се отклони от пръста на крака на Кули в слота.

Но Калгари успя да изравни с два гола в период от 63 секунди. Коулман отбеляза 20-ия си гол в отбора и петия си гол в четири мача в 8:54, като пренасочи подаването на Расмус Андерсон зад голлинията.

Кадри удължи точковата си серия до седем поредни мача, карайки мрежата да вкара подаване с една ръка от Мартин Посписил в 9:57.

След нулева първа част, Дурзи отбеляза в 8:20 на втората част, за да даде на Аризона ранна преднина.

Владар имаше иначе силен втори период.

Той отблъсна четири удара по време на силовата игра на Аризона в една минута след периода, спря Кули при пробив и отказа Джейсън Зукър при добър шанс.

„Говоря от името на много от нас, когато казвам, че тази вечер изобщо не го имахме от гледна точка на енергия и просто го нямаше. Влади ни даде шанс да се мотаем наоколо“, каза Коулман. „Говорихме за това между периодите. Не можехме да позволим това да се изплъзне, независимо как се чувствахме.“