Шефът на ФИФА Джани Инфантино осъжда шокиращото насилие, след като фенове на Трабзонспор нападнаха играчи на Фенербахче в Турция
Снимка: skynews.com
Sky News | 2024-03-18 | 13:24:18

Изображение: Фен се нахвърли срещу играчите на Фенербахче с ъглов флаг. Снимка: AP Изображение: Снимка: AP

Фенербахче водеше с 2-0 на полувремето, преди Трабзонспор да отвърне на 2-2 през второто полувреме.

Но Мичи Батшуай подпечата точките за гости с късен победител, което ги задържа на второ място и само на две точки зад лидера Галатасарай - и с 30 точки пред Трабзонспор на трето място.

Играчите на Фенербахче напуснаха Трабзон с частен самолет в неделя вечерта при високи мерки за сигурност .

Изображение: Снимка: Reuters

Прочетете повече:
Насилственият свят на футболните ултраси
Увеличение на заплатата за шефа на ФИФА, който каза на жените, че трябва да „принудят промяната“

След мача в неделя, треньорът на Трабзонспор, Абдула Авджъ, каза: „Минаваме през период, в който турският футбол сега е напълно подхранван от хаос, където напрежението е постоянно високо и където не можем да използваме лечебната сила на футбола.“

Мениджърът на Фенербахче, Исмаил Картал, каза: „Не разбирам защо това място е толкова напрегнато. Нямаме ли право да празнуваме? Трябва да преодолеем тези неща. Трябва да бъдем толерантни към всеки други и имайте здрав разум."

Този сезон имаше и други инциденти с насилие във висшата лига на Турция.

През декември беше арестуван президентът на друг клуб от висшата лига, Анкарагюджю за удар с юмрук върху съдия след мач, което накара Турската футболна федерация да спре за кратко мачовете от лигата.

Източник: skynews.com