Шефилд Юнайтед намали изоставането си на дъното с победа срещу намиращия се във форма Лутън
Breaking News | 2024-02-10 | 19:58:49

Шефилд Юнайтед намали разликата до безопасното положение до седем точки, като спечели едва третата си победа във Висшата лига за сезона с победа с 3-1 срещу Лутън на Kenilworth Road.

Отборът на Роб Едуардс беше най-добрият отбор в борбата за изпадане, но тук те бяха отменени от Блейдс, отчасти поради слабото първо полувреме, в което Камерън Арчър и Джеймс МакАти – от дузпа – вкара, за да отвори разлика от два гола.

Лутън взе 11 точки от последните си шест мача, а Шефилд Юнайтед само две в еквивалентния период, но въпреки доминиращото притежание на топката, домакините бяха спънати от упорит резултат от дъното в лигата.

Те се събраха след почивката, намалявайки изоставането наполовина със собствена дузпа от Карлтън Морис.

И все пак в настояването за изравняване те бяха оставен непокрит на почивката и при точно такава атака Винисиус Соуза победи Томас Камински, за да подпечата първа победа в гостуването на отбора на Крис Уайлдър и да хвърли искрица надежда върху опита им за оцеляване.

Блейдс. предупреди Лутън почти от началния удар, МакАти уви топката с левия си ботуш и я прати на сантиметър от гредата на Камински. Това беше единственият шанс за тайно откриване, по време на което гостите загубиха защитника Рис Норингтън-Дейвис заради контузия след три минути.

Лутън изглеждаше най-опасно отляво, където Морис и Алфи Даути се свързаха добре, измъчвайки Джейдън Bogle отдясно на един Blades back pet. Но като цяло първата четвърт премина в ступор, с малко от интензивността, която донесе на отбора на Едуардс победа с 4-0 над Брайтън тук последния път.

Темпото заплашваше да се ускори точно преди след половин час, когато Арчър се промъкна лошо отляво, като само Камински трябваше да победи, тъй като тревогите на феновете на домакините бяха събудени.

За щастие на гостите той щеше да има нов шанс мигове по-късно и този път нямаше обърквайки изхода.

Archer отби последния защитник Gabe Osho от топката с твърдо рамо и спринтира вътрешното поле отляво. Нахвърли вратаря, той оформи да насочи към далечния ъгъл, но вместо това хитро го дръпна в близката греда за 1-0.

Ситуацията щеше да се подобри след минути, като Рийс Бърк беше наказан от централно поле VAR проверка за обработка на заглавката на Souza. От мястото МакАти изстреля своята страна в първата им преднина от два гола за сезона.

Шефилд Юнайтед никога не е губил мач от Висшата лига, водейки с повече от гол, но все пак някаква надежда, че Уайлдър може да има за разочарованието на домакините и затварянето на мача бяха отстранени пет минути след второто полувреме.

Друго решение за игра с ръка, отсъдено, когато реферът Крис Кавана отново беше извикан на монитора край терена, даде на Лутън път назад, Соуза този път нарушителят, когато скочи, за да забие ъглов удар. Морис удари дузпата, а феновете на домакините надушиха известно завръщане.

Морис принуди вратаря Уес Фодерингам да спаси, като се промъкна ниско, за да попречи на топката да пропълзи в долния ъгъл, подчертавайки крехкостта на преднината на Блейдс .

Но Лутън не успя да запази плаваемостта си и 18 минути преди края те отново изоставаха с две.

Ошо първоначално изглеждаше, че е потушил опасността, когато изгони Арчър, който тичаше на сърцето на защитата.

Но вместо да изчисти линиите си, той лениво даде топката на Бен Осборн, който погледна вдясно и намери Соуза да се припокрива.

С замах на дясната си обувка, бразилецът я прехвърли през Камински и вкара за 3-1.