Шефовете поставиха Делфините на лед, за да уловят студена победа с уайлдкард
Снимка: nypost.com
New York Post | 2024-01-14 | 06:44:18

КАНСАС СИТИ, Мисури — Патрик Махоумс хвърли 262 ярда и тъчдаун, шлемът му се счупи, когато получи удар през второто полувреме, и продължи да доведе Канзас Сити Чийфс до победа с 26-7 над Маями Долфинс в четвъртия най-студен мач в историята на НФЛ събота вечер.

Настоящият MVP на лигата намери Раши Райс осем пъти за 130 ярда и тъчдаун в плейофната игра с уайлд кард, а Исая Пачеко добави 89 ярда при бърза атака и още един резултат, пращайки Чийфс (12-6) над Делфините за за първи път от четири срещи след сезона.

Харисън Бъткър добави четири гола от игра за защитаващите титлата на Супербоул.

Изчерпаните от контузии Делфини (11-7) не приличаха на динамичното нападение, което водеше лигата по ярдове през редовния сезон.

Туа Таговайлоа беше притиснат безмилостно от защитата на второ място в НФЛ, широк приемник Тайрийк Хил имаше 53-ярда TD улов, но иначе беше спрян при завръщането си в Канзас Сити, а Делфините завършиха само с 264 ярда.

Те не са печелили на Arrowhead Stadium от 6 ноември 2011 г., нито са печелили плейофен мач от 30 декември 2000 г.

Междувременно Chiefs спечелиха своя 15-ти пореден домакински плейофен мач — без да броим трио от Super Bowls.

Но те може да се насочат към Бъфало следващата седмица, ако Билс победят Стийлърс в понеделник в мач, отложен с един ден поради снежна буря.

В противен случай Чийфс ще приемат Хюстън, който победи Браунс по-рано в събота.

Източник: nypost.com