Шон Дайш приветства единството на Евертън, след като победи Нюкасъл и излезе от зоната на изпадане
Breaking News | 2023-12-08 | 11:16:34

Мениджърът на Евертън Шон Дайш приветства сплотеността на своя отбор, след като те победиха Нюкасъл с 3-0, за да се измъкнат от зоната на изпадащите във Висшата лига.

Дуайт Макнийл, Абдулай Дукур и Бето отбелязаха в последните 11 минути, когато карамелите взеха плячката на шумния Гудисън Парк.

Дайш подчерта значението на отборния дух, откакто клубът беше ударен от приспадане от 10 точки миналия месец и той вярва, че това е очевидно в показването им.

Dyche каза: „Нивото на представяне у дома беше приятно през целия сезон, но трябва да печелите мачове и да вкарвате голове.

„Справихме го добре. Мислех, че това беше още едно добро представяне, особено първото полувреме срещу добра екипировка.

„Говорих за манталитета и мисля, че можете да усетите, че има свързана група. Всички знаеха какво правят, просто казаха: „Хайде да се заемем, да излезем и да играем“.

„Тогава знаеш ти си на нещо. Това не гарантира нищо, но мисля, че сме на път към нещо.“

Мениджърът на Нюкасъл Еди Хау – който омаловажи сбиване след мача, включващо Джоелинтън, Антъни Гордън, Джеймс Тарковски и Джордан Пикфорд като „ просто емоции” – остана да съжалява за пропуснатата възможност да намали разликата до челната четворка.

„Мачът беше там, за да спечелим през второто полувреме след равностойно първо полувреме,” каза той. „Не мисля, че играхме особено добре.

„Мислех, че ги накарахме да влязат и след това признахме първият гол и това промени инерцията. Беше разочароваща вечер, пропусната възможност.

„Трудно ни е да го разберем. Миналата година формата ни като гост беше много добра, вкарвахме свободни голове. Тази година не вървя на път, с изключение на мача с Шефилд Юнайтед (победа с 8-0).“

Хау отказа да посочи с пръст Киърън Трипиър, ​​след като грешките му донесоха началото на Евертън два гола.

Шефът дава честна оценка на мача тази вечер.