Сиакам, Барнс помагат на Раптърс да разстрои Сънс
Global News | 2023-11-30 | 12:43:04

ТОРОНТО – Скоти Барнс изглежда решен да докаже, че гардът на Филаделфия 76ърс Патрик Бевърли греши.

Барнс имаше 12 от своите 23 точки през четвъртата четвърт, когато Торонто Раптърс разстроиха Финикс за победа със 112-105 в сряда, прекъсвайки поредицата от седем победи на Сънс. Барнс добави седем борби и четири асистенции.

Той също беше плюс-14, най-добрият плюс/минус в двата отбора, играейки стабилна защита срещу всички звезди на Сънс Кевин Дюрант и Девин Букър.

„Не знам. Имам това куче в себе си“, каза Барнс с усмивка, намеквайки за туита на Бевърли на 2 ноември, че Раптърс нямат кучета в състава си. „Наистина се зареждам с енергия. Днес просто намерих ритъма, просто го поддържах.

„Намерих нещо и просто продължих да се придържам към него, като бях агресивен. Работеше.“

Старши треньорът Дарко Раякович имаше друго обяснение.

„Той е победител, Скоти Барнс е победител“, каза той. „Когато го тренираш, просто усещаш тази енергия, усещаш го на пейката по начина, по който зарежда целия отбор с енергия.

„Той не се свени от момента нито в нападение, нито в защита.“

Паскал Сиакам вкара 22 точки и направи 9 борби за Торонто (9-10). Прешъс Ачиуа направи първия си дабъл-дабъл в кампанията с 14 точки и 10 борби за сезонен връх и в двете категории.

„Трябва да продължим да се борим, да продължим да работим“, каза Сиакам. „Невинаги ще бъде добре.

„Ще намерим ритъм, ще спечелим няколко мача подред и мисля, че това ще помогне.“

Дюрант водеше Финикс ( 11-7) с 30 точки. Юсуф Нуркич направи дабъл-дабъл с 19 точки и 14 борби, когато Слънцата загубиха за първи път от 12 ноември. Букър имаше осем точки, пет борби и пет асистенции.

Барнс и ОГ Ануноби ограничиха Дюрант до 11 от 30 и Букър до 2 от 12.

„Имаме много момчета, които са дълги и атлетични“, каза Барнс. „Страхотен защитник в мен, страхотен защитник в OG, добър защитник в Паскал.“

Раптърс се забавиха да напуснат Бруклин във вторник, принуждавайки отбора да отмени сутрешната стрелба, тъй като играчите и треньорите почиват след късното пътуване до дома.

Но ако Торонто беше уморен, това не си личеше.

Раптърс водеха със цели седем точки през първата четвърт, въпреки че Сънс бяха по-добре отпочинал, след като за последно игра в неделя при победа със 116-113 в Ню Йорк. Ачиуа събра офанзивен отскок и след това потопи скок за преднина от 27-20 след една четвърт.

Ануноби проби тройка 10 секунди преди края във втората за преднина от девет точки, но Букър направи две свободни хвърляния, за да намалят преднината на Раптърс до 60-53 на полувремето.

Нуркич получи реборд в защита и след това завърши серия от подавания с тройка, за да даде на Финикс първата преднина в мача с 5:02 до края на третата четвърт. Поелтъл отвърна с гол от игра, а Гари Трент-младши вкара тройка, за да върне преднината на Торонто, но Слънцата се объркаха в домакините.

Пауза на Ерик Гордън след 33 секунди преди края намали преднината на Раптърс до 83-80, но Барнс направи чифт наказателни хвърляния и след това техническо наказателно хвърляне за преднина от шест точки.

Барнс пое в четвъртата, обръщайки се от коша преди да удари тройка малко повече от две минути след периода. След това той нарисува фаул на скок, изпълнявайки наказателното хвърляне за преднина от осем точки. Ачиуа се включи с връщане и тройка за поредица от 11-2, която изведе Торонто с 99-88 след осем минути игра.

Дюрант задържа Слънцата в мача, отбелязвайки 11 от своите точки в четвъртия.

Нуркич потопи пет фута кроше, за да намали преднината на Торонто на две с 2:21 до края на играта, но Ануноби отговори с тройка.

The разпродадената публика от 19 800 души беше освирквана, тъй като беше отсъден фаул на Сиакам при оставащ 1:25 до края на играта, изпращайки Джош Окоги на линията. Той изпълни и двете наказателни хвърляния, за да издърпа отново Финикс до три точки.

Ануноби грабна дългия реборд при пропуснатата тройка на Букър, позволявайки на Раптърс да убият повече време и Денис Шрьодер излезе в лентата при последвалото притежание за полагане, което даде на Торонто преднина от пет точки с 24,4 оставащи на часовника.

След това Барнс потопи два свободни хвърляния за крайния резултат на мача.

ДОБАВЕНА ДАТА — Защото Раптърс не преминаха след груповата фаза на турнира през сезона на НБА, те имаха друга домакинска дата, добавена към графика си, вместо да играят на четвъртфиналите на групата.

Торонто ще бъде домакин на Маями Хийт в сряда.

СЛЕДВА — Торонто е домакин на Ню Йорк Никс в петък.

Слънцата се завръщат у дома, за да се изправят срещу Джамал Мъри от Кичънър, Онтарио, и Денвър Нъгетс.

p>Този доклад от The Canadian Press е публикуван за първи път на 29 ноември 2023 г.