Смелият Уест Хям се бие, докато преследващият Требъл Байер Леверкузен марширува на
The Mirror | 2024-04-18 | 23:45:49

Близо, но без пура. Кръстоносният поход на Уест Хем в Европа приключи, но беше необходимо жестоко отклонение, за да се потуши пламъкът.

Босът на "чуковете" Дейвид Мойс се надяваше, че новоизбраните германски шампиони все още ще бъдат дългокраки след празнуването на титлата си четири дни по-рано, и за 45 минути желанието му беше удовлетворено.

Леверкузен бяха разтърсени от ранния гол на Михаил Антонио и се препънаха из Олимпийския парк на кралица Елизабет II като ергенско парти в час за изхвърляне.

Всички трезвата оценка на 37-ото европейско вратовръзка на Айрънс за три сезона трябва да включва признанието, че в двата мача те не успяха в последната трета. Но беше нужен изравнителният гол на бившия крило на Селтик Джереми Фримпонг в 89-ата минута, който отстрани огромно отклонение от Арън Кресуел, за да подпечата преминаването на Байер в полуфиналите на Лига Европа.

Уест Хем се наслади на някои запомнящи се нощи в Европа под наблюдението на Мойс, но само два пъти в историята си - срещу Ден Хааг (през 1976 г.) и Кастилия (1980 г.) успяха да върнат пасив от два гола от първия мач, за да продължат напред .

И нито една спасителна операция никога не е побеждавала победителите в Бундеслигата в серия от 44 мача без загуба. Но Мойс вярваше, че "чуковете" могат да спънат непобедимия сезон на Леверкузен и програмните му бележки включваха неизбежните призиви за оръжие.

„Всички искаме да продължим това европейско пътуване“, каза Мойесия. „Този ​​сезон беше най-трудният от трите ни кампании досега, но ние всички искаме да го направим част от ДНК-то на този клуб.“

Ранният гол, за който Уест Хям жадуваше, отне само 13 минути, за да се реализира и той предизвика най-шумната врява на този прочут стар стадион от последната обиколка на Мо Фара за спечелването на златния медал на 10 000 метра в Супер събота в Лондон 2012.

Гермците вече бяха виновни за доста небрежност, когато от диагонала на Джарод Боуен центриране, Антонио се нахвърли между вратаря на Байер Матей Ковар и непоколебимия централен защитник Одилон Косуну, за да вкара с глава едва петия си гол за сезона.

Боуен почти изравни резултата след центриране на Мохамед Кудус, но волето му беше блокирано от краката на Ковар – и тогава всичко започна.

Мойс обвини треньорския хор в Леверкузен в „позорно“ поведение, за да накара Лукас Пакета да бъде картотекиран – и спрян за реванша – след късния крах на „чуковете“ в BayArena.

Когато Били Маккинли, старши треньорът на чуковете, се замеси в друг спор с резервната скамейка тук, той получи червения картон заедно със Себастиан Парила, един от шефа на Леверкузен Шаби Алонсо задкулисен персонал.

Когато реферът Хосе Мария Санчес беше обърнат с гръб, докато се справяше със спорещите се фракции в дупките, на терена се разви търкалящ се удар. Антонио беше картотекиран за участието си в бокса в сянка, но постепенно германските шампиони придобиха известен контрол и атаката на Айрънс стана по-спорадична.

Боуен се приближи отново от неблагоприятен ъгъл, но Чуковете бяха изпразниха резервоара и те станаха все по-раздразнени, тъй като Санчес отсъждаше почти всеки 50-50 кол в полза на Леверкузен.

Но изравнителният гол на Фримпонг беше толкова жесток, колкото и случаен, и сега единственият път на Мойс обратно към Европа ще бъде през топ 7 във Висшата лига.

При овации на последния съдийски сигнал, те изглеждат твърде разбити, за да разпалят отново огъня.

и получавайте дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашите