Снимки: Катар достигна до финала за Купата на Азия на AFC с победа с 3-2 срещу Иран
Снимка: aljazeera.com
Aljazeera News | 2024-02-07 | 22:22:33

От първата минута на задъхания мач Катар и Иран се насочиха директно един към друг, когато владееха топката и доставиха удоволствие за гледане.

Иран откри резултата в третата минута, като Сардар Азмун изпълни брилянтен удар отгоре, оставяйки катарския вратар и защитата като зрители.

Ясам Габер изравни в 17-та минута, а Акрам Афиф даде аванс на Катар с 2-1 минути преди полувремето, изпращайки публиката на домакините в лудост.

Алиреза Джаханбахш от Иран изравни Иран с дузпа, след като Ахмед Фати от Катар беше наказан за игра с ръка.

Местният герой Алмоез Али възстанови преднината на Катар за 82 минути, създавайки задъхан финал, когато Иран хвърли всичко, което имаше на Катар.

Иран удари гредата и спечели множество корнери – с вратаря, изпратен напред в отчаяно търсене на изравнителен гол – но Катар удържа, за да осигури преминаването си към финала, където ще срещне Йордания.

Иранецът Сардар Азмун празнува постигането на зрелищно откриване. [Шоукат Шафи/Ал Джазира]

Източник: aljazeera.com