Снимки: Южна Корея победи Австралия с 2-1, за да стигне до полуфиналите
Снимка: aljazeera.com
Aljazeera News | 2024-02-02 | 22:55:33

Южна Корея се класира за полуфиналите на Купата на Азия с обратна победа с 2-1 над Австралия в продълженията на стадион Ал Джануб, след Сон Хюнг -min вкара победния гол със страхотен свободен удар.

Австралия победи Южна Корея със същия резултат в продълженията на финала през 2015 г., за да спечели първата си Купа на Азия. Но по време на мача в петък източноазиатският отбор надделя, след като вкара още един гол в добавеното време, за да предизвика продължения.

Австралия поведе точно преди полувремето, когато умело смениха фланговете с точни пасове в наказателното поле. След това центриране на австралийския играч Натаниел Аткинсън намери съотборника си Крейг Гудуин, който имаше време да се настрои за успешен удар от воле в долния ъгъл.

Нападателят Мартин Бойл можеше да направи 2-0, когато получи центриране в наказателното поле, но вратарят Джо Хьон-у направи две спасявания, за да го откаже. Междувременно волето на Мичъл Дюк от рикошета мина над гредата, за да даде отсрочка на Южна Корея.

Треньорът на Южна Корея Юрген Клинсман направи тактическа промяна през второто полувреме, избутвайки Сон още напред. Стратегията проработи, когато Сон, нападател на Тотнъм Хотспър, беше фаулиран в наказателното поле от австралиеца Луис Милър в четвъртата минута на добавеното време.

Hwang Hee-chan се активизира: Нападателят на Уулвърхемптън Уондърърс отдели време, за да успокои нервите си, преди да стреля с усилие в горния ъгъл, за да форсира продължения – четвъртият им гол след 90-ата минута в турнира.

>

Това беше вторият пореден мач за Южна Корея, който отиваше към продължения, след като те победиха Саудитска Арабия след дузпи. Този път Хванг спечели свободен удар на границата на наказателното поле от фаул, допуснат от Милър още веднъж.

Сон се засили и видя как опитът му преминава покрай стената, побеждавайки вратаря Матю Райън, за да намери мрежата. Голът предизвика бурно празнуване, като Клинсман нададе рев с вдигнати ръце.

Опитите на Австралия да отвърне на удара претърпяха удар, когато Ейдън О'Нийл беше изгонен след преглед на видео асистент рефера (VAR) за нарушение срещу Хванг, намалявайки отбора на Греъм Арнолд до 10 души за второто полувреме на продълженията, където не можаха да намерят еквалайзер.

Сон Хеунг-мин от Южна Корея, който отбеляза победната точка, празнува след мача. [Сорин Фуркой/Ал Джазира]

Източник: aljazeera.com