Специални отбори се провалиха за Уинипег Джетс при загуба с 4-1 в Ню Джърси
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2024-03-22 | 03:56:19

След като събраха едно от най-силните си представяния от седмици при победа над Рейнджърс, Уинипег Джетс не донесоха това елитно ниво на игра със себе си до Ню Джърси.

Джетс бяха силно изпреварени и техните специални екипи ги разочароваха при загуба с 4-1 от Дяволите в четвъртък вечерта.

Нито една от страните не успя да намери гърба на мрежата в един доста безпроблемен първи период. Докато Джетс имаха два шанса за силна игра, Дяволите ги надиграха с 6-5 в първите 20 минути.

Ню Джърси започна да поема във втората, което доведе до първия им шанс за силна игра и те се възползваха директно далеч. Точков изстрел, отразен от Дилън Самбърг и се озова в стика на широко отворения Джак Хюз, който го зарови, за да открие резултата точно девет минути след началото на периода. назад почти три пълни игри и при 179:29 беше вторият най-дълъг в историята на франчайза.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва. Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

Дяволите носеха по-голямата част от играта през периода, преди Николай Елерс да реши да вземе нещата в свои ръце.

След като Джетс имаха продължителна смяна в зоната на Ню Джърси, шайбата дойде към центъра и Елерс се оттегли, за да вземе шайбата близо до собствената си синя линия, докато съотборниците му се смениха. Той се обърна и полетя нагоре по леда с шайбата, правейки страхотен ход на линията на Дяволите, който прати Брендън Смит на леда, преди да се втурне към мрежата и да изпрати лазерен лъч на изстрел през Джейк Алън, за да изравни резултата с 3:13 останали в периода.

Ню Джърси изпревари Джетс с 22-9 в централната рамка, най-много удари към вратата, които Джетс са предавали в период този сезон.

Дяволите си възвърна контрола над преднината в силовата игра малко под шест минути в третата, когато Нико Хишиер, само три секунди преди Дилън ДеМело да напусне наказателното поле, отрази удар на Бросоа.

Силовата игра удари. отново с малко повече от осем минути оставащи минути, когато Джак Хюз победи Бросойт през дебел екран за своята секунда за вечерта.

Джетс се провалиха в две силни игри от третия период, докато се бореха да съберат нещо в офанзива на вечер.

Тимо Майер заби гвоздея в ковчега с празна мрежа 49 секунди преди края.

Бросой отклони 37 удара в мача, докато отборът му успя да вкара само 19 изстрела на Алън.

Специалните отбори също бяха основен фактор, тъй като Уинипег завърши 0-за-4 в силовата игра, докато Ню Джърси отбеляза при три от четирите си шанса с предимство на човека.

Джетс ще търсят възстановяване в събота следобед, когато гостуват на островитяните.

Източник: globalnews.ca