Специалните екипи на Giants имаха тежка нощ преди победителя в играта на Ранди Бълок
New York Post | 2023-12-12 | 07:22:34

Специални отбори дават, специални отбори отнемат.

Това обаче не означава, че накрая всичко се изравнява.

Въпреки драматичната победа, нетният резултат в понеделник за Джайънтс беше отрицателен — както твърде често се случва този сезон под ръководството на координатора на специалните екипи от шеста година Томас Макгаухи.

Ето поглед върху пет игри, които повлияха на победата на Джайънтс с 24-22 над гостуващия Пакърс — включително печелившия гол от игра на Ранди Бълок — по един или друг начин:

Първият пропуск на Ранди Бълок

Получили страхотна стартова позиция през първата четвърт, Джайънтс преместиха топката само на 3 ярда в три разигравания и се задоволиха с опит за гол от 48 ярда. Бълок пропусна отдясно, за изненада на някои фенове на Джайънтс, които бяха разглезени през годините от почти автоматично ритане сред друг хаос. Това беше първият пропуск на Бълок от четири опита, откакто той замени контузения Греъм Гано, чийто пропуск в края на мача срещу Джетс на 29 октомври коства победата на Джайънтс.

Гафът на Лорънс Кейгър

Изоставайки с 10-7 с оставащи 12 секунди до първото полувреме, Джайънтс трябваше да имат необходимата почивка, за да избегнат просто коленичене в полувремето. Ударът с начален удар на Андерс Карлсън беше на път да излезе извън границите, но Лорънс Кейгър докосна топката пръв. Всичко, което Кейгър трябваше да направи, беше да излезе извън границите и след това да се протегне назад, за да докосне топката, което би означавало притежание на линията от 40 ярда и едно отиграване, за да влезе в диапазона за гол от игра. Вместо това неговият маншон струваше минимум 29 ярда полева позиция — и може би точки?

Кокалчето на Джейми Гилън

Гигантите обърнаха масата през третото тримесечие, когато Джейми Гилън – водещият играч на NFC за печелене на гласове за Pro Bowl – нанесе удар на полето. Keisean Nixon заглуши улавянето, падна върху топката и след това по погрешка се опита да се изправи. Дарней Холмс — сравнително новодошъл като стрелец — се възползва от възможността да избие топката от препъващ се Никсън, а Бентън Уитли се възстанови, за да настрои тъчдауна за късо поле на Джайънтс.

Отскачането на Боби Маккейн

Когато екипът за покриване на пунктове е доставил, екипът за връщане на пунктове е неуспешен. Подскачащ удар удари бедрото на несъзнателния Боби Маккейн и доведе до обрат. Колкото и да е виновен Маккейн, завърналият се Гънър Олшевски трябваше да свърши по-добра работа, като накара съотборниците си да осъзнаят опасностите и да ги предпази от опасност. Възможно е Olszewski, който беше изравнен с удар по-рано в мача, но махна от медицинската количка и остана в играта, да не е на себе си. Защитата на Джайънтс подхвана специалните отбори, като задържа Пакърс до филдгол в удар, който започна в червената зона.