Специалните отбори водят до отскачащата победа на Islanders над Oilers
New York Post | 2023-12-20 | 05:22:19

След много мачове през последните няколко години, когато Islanders можеха да сочат с пръст специални отбори за загуба, дойде един, в който спечелиха безусловно, защото на специални екипи.

Два силни гола, гол с къса игра и убийство пет срещу три са доста добър начин да направите това.

Това получиха Islanders срещу Oilers и това стигнаха до обратна победа с 3-1 в UBS Arena.

Дори третият период дойде с малко драма — обрат в мотив този сезон.

Айлъндърс прекараха всичките си последни 20 минути, защитавайки преднина от 3-1, като оперативната дума беше защита.

Дори след като Ойлърс избраха да изтеглят Стюарт Скинър пет минути преди края в този мач, опитвайки се да се възползват от неспособността на Айлъндърс да отбележат гол на празна врата този сезон, Айлъндърс продължиха да се защитават – управлявайки ситуацията, докато Зак Хайман препъна Ноа Добсън с 3:08 до края.

В този момент Едмънтън нямаше голям избор освен да задържи Скинър в мрежата и да остави часовника да тиктака. Дори когато не отбелязваха гол, това бяха специални отбори, които идваха.

Но моментите, в които играта се наклони към островитяните, дойдоха във втори период, който включваше 7 минути и 25 секунди специални отбори.

Силовата игра на Islanders, която влезе в играта, преобразувайки се с 25,3 процента клип, щеше да се подобри само след като Сам Гагнер беше повикан за препъване при 2:05, когато Андерс Лий вкара реско на Кайл Палмиери за по-малко от 40 секунди в силата играйте, изравнявайки играта на един.

По-малко от 10 минути по-късно, когато островитяните отново са в сила, Брок Нелсън пусна пас към Бо Хорват в процепа през трафика, оставяйки номер 14 да загуби китката си, за да даде преднина на островитяните с 2-1.

Силовата игра на Ойлърс, ужасяваща сама по себе си, получи обрат бързо след гола на Хорват, но остави почивка двама на един, след като загуби шайбата извън зоната, която Саймън Холмстрьом – кой друг? — завърши от Jean-Gabriel Pageau при 14:10, за да направи 3-1.

И след това, тъй като нещата бяха малко драматични, Робърт Бортуцо задържа Конър МакДейвид при чиста възможност за гол, преди силовата игра да приключи, давайки на Ойлърс 58 секунди при пет на три.

Айлъндърс, чието убийство от дузпа е на последно място в лигата, само отидоха и го убиха.

След това за добра мярка, изправени пред малка резервна скамейка за твърде много мъже в 8:24 на третия, островитяните убиха и този един - предотвратявайки вида на канавката, в която са изпадали през цялата година.

На леда от Лонг Айлънд

Регистрирайте се за Inside the Islanders от Ethan Sears, ежеседмично издание Sports+.

напишете своя емайл адрес

Щраквайки по-горе, вие се съгласявате с Условията за ползване и Политика за поверителност.

Благодаря ви
Насладете се на тази публикация, ексклузивен бюлетин на Sports+!

За да бъда честен, третият период като цяло попада в тази категория. Островитяните се отдръпнаха и защитиха преднината си почти през всичките 20 минути – стратегия, която многократно им се проваляше през цялата година.

Във вторник те получиха необходимата защита и вратарство, за да го постигнат, дори срещу МакДейвид и Леон Драйситл от другата страна.

Ето как един отбор, чието убийство от дузпа беше проблем през цялата тази година, чиято силова игра беше проблем през цялата миналата година, отива и печели хокеен мач със своите специални отбори.

Не че островитяните бяха толкова лоши при пет на пет, макар че през първите 10 минути изглеждаше, че са продължили оттам, откъдето са спрели след втория период в Монреал в събота.

Но освен гола на Draisaitl след 83 секунди, Islanders успяха да ограничат кървенето и да стабилизират играта си.

Това са важни две точки за отбор, който трябваше да възстанови баланса си преди ключовото предипразнично пътуване срещу съперници от две дивизии.

И отбор, между другото, който все още не е губил последователни мачове в регламента от първия път, когато игра с Едмънтън, чак на 13 ноември.

Със сигурност островитяните можеха да съчетаят тази поредица по по-модерен начин. Но това е доста добро място за отбор, който няма половината от отбранителния си корпус.

И във вторник намериха доста добър начин да стигнат до там.