Срив в третия период обрича Уинипег Джетс в загуба с 6-2 в мач 3 в Колорадо
Global News | 2024-04-27 | 07:14:34

Ако Уинипег Джетс искат да преминат към втория кръг на плейофите за Купа Стенли, те имат много работа за вършене.

Уинипег допусна пет гола през третия период при загуба с 6-2 в Колорадо петък вечер, за да изостане с 2-1 в най-добрата си серия от седем.

Колорадо накара публиката да се разтърси в 11:18 на началния период, когато Зак Парис вкара рикошет от удар на мрежата на Джош Менсън. трудно в последната минута за изравняване. Остана 1-0 след 20 минути, като Колорадо водеше с 12-9 на часовника за стрелба.

Джетс завършиха наравно малко повече от пет минути във втория мач. След една от по-силните смени на Уинипег в офанзивната зона, Тайлър Тофоли беше обърнат настрани от Александър Георгиев и когато отбитата топка се отнесе към ъгъла, Тофоли стреля втори опит от голлинията и успя да направи 1-1.

Winnipeg спечели първата си игра в мача при 9:15, когато Casey Mittlestadt закачи Mark Scheifele и Jets ги накараха да платят. Удар от стик на Джош Мориси победи Георгиев чрез екран, зададен от Габриел Виларди, за да изведе Джетс напред с 2-1 с 9:10 до края на втория.

Имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и по света.

Колорадо щеше да получи своя собствен външен вид на силовата игра няколко минути по-късно, но Конър Хелбуйк направи няколко силни спасявания, за да запази резултата 2-1, който щеше да остане резултатът след 40 минути, като Avalanche победиха Уинипег с 16-10 във втория.

Но развръзката започна в началото на третия за Джетс. Мейсън Апълтън изпълни дузпа за спъване 1:14 във финалния фрейм, което доведе до изравнителния гол на Нейтън Маккинън. Той пусна китка да тръгне от точката и тя намери път през лабиринт от тела и през петте дупки на Hellebuyck.

23 секунди по-късно Виларди наряза Devon Toews с висока пръчка, поставяйки Avalanche на четириминутна мощна игра, но за разлика от игра 2, Джетс не можаха да убият тази.

Мигове след изтичането на първата половина на двойния минор, Мико Рантанен намери Валери Ничушкин с центриране леден проход. Уморените убийци на дузпи не можаха да го настигнат, нито размахващият се Хелбуйк успя да му попречи, когато Ничушкин го зарови, за да изведе Avs напред при 4:39.

Колорадо удвои преднината си при 8 :11 марка, след като Avs форсираха обрат на своята синя линия. Mittlestadt взе шайбата в неутралната зона и се ускори напред, когато Dylan DeMelo се спъна, опитвайки се да даде заден ход. Митълщад пренесе шайбата в зоната на Джетс и умореният Марк Шайфеле не можа да се справи, когато Артури Лехконен пое пас от Митълщад и хвърли шайбата за 4-2.

Още две дузпи за Джетс Дейвид Густафсон и Нийл Пионк поставиха Avalanche на кратко 5-на-3 и докато Джетс приключиха с убиването и на двамата, само една секунда след края на второстепенния удар на Pionk, Рос Колтън пренасочи пас към мрежата, за да направи 5-2 със 7 :25 наляво.

Уинипег дръпна вратаря, за да се опита да върне удара от далечна стрелба, но Тоюс вкара в празната врата с 3:35, за да се поклони пред победата на Avalanche, които вкара пет гола в период, в който Джетс отправиха само пет удара.

Разочарованието за Джетс кипна в последната минута, когато Адам Лоури влезе в битка с Майлс Ууд и след като прозвуча последният клаксон, избухна схватка, но това доведе до страшен момент, когато Брендън Дилън беше лошо поранен, хвърли се към пейката, докато кръвта се стичаше по леда.

Колорадо надигра Уинипег с 40-24 за мача, докато Хелбюйк е натоварен с загуба, въпреки че направи 34 спирания, докато Георгиев печели, след като отклони 22 удара.

Двата отбора ще се срещнат отново в неделя следобед в Денвър. Мач 4 започва в 13:30 часа. с отразяване преди мача на 680 CJOB от 11 часа сутринта