St. John’s вижда как един се измъква, тъй като защитата ги подвежда при загуба от Boston College
New York Post | 2023-12-11 | 03:11:34

St. Джон не е достатъчно добър в защита и ще отнеме време, за да се подобри в тази област.

Не се случва достатъчно бързо.

Защитата на Johnnies ги разочарова рано и често в неделя, което доведе до неприятна загуба с 86-80 от Boston College в Barclays Center в NABC Brooklyn Showcase.

Св. Джон не можеше да пази топката.

Това не можа да задържи Eagles извън линията за наказателно хвърляне. И изпусна лошо на отбор, избран да завърши близо до дъното на ACC.

Св. John’s бе победен с 25-14 при финалните 7:39, като Boston College стреля 55,6 процента от полето и опита 28 наказателни удара.

Червената буря водеше с 66-61 със 7:56 до игра, но беше победен в края на участъка, подобно на загубата от Дейтън в Чарлстън Класик.

Джоел Сориано поведе Сейнт Джонс с 21 точки и 11 борби, но рядко докосваше топката през последните 10 минути, а Крис Ледлъм добави 16 и 11.

Петима играчи на Бостън Колидж отбелязаха двуцифрени резултати, водени от почти трипъл-дабъл на Куинтен Пост от 14 точки, 11 борби и девет асистенции.

Св. John’s имаше късмета да изостане само с двама на полувремето след 20 минути предимно матадорска защита.

Бостън Колидж, който водеше с цели шест, не просто стреля с 52,9 процента от полето. От 18-те отбелязани гола от игра на Eagles, 12 бяха отпадания.

Семейство Джони бяха опожарени от нарушение на движението на Бостънския колеж, като Поуст намираше пазачи за една задна врата след друга.

Дори когато Сейнт Джон имаше спирания, той не завърши тези притежания, позволявайки 15 точки за втори шанс.

Ледлъм беше най-добрият играч на Сейнт Джон в първото полувреме, като отбеляза 12 точки и пет борби.

Той стреля 6 от 13 от полето, докато неговите съотборници бяха 8-за-32.

Данис Дженкинс беше ограничен до девет минути поради проблеми с фаул, а Джордан Дингъл пропусна шест от седемте си удара.

Сориано имаше седем точки и седем борби, но беше крачка по-бавен в защита срещу по-бързия Пост, който прекара по-голямата част от времето в периметъра.

Св. Джон започна второто полувреме изключително добре, като изтръгна серия от 14-0, за да създаде най-голямата преднина в мача от 10. Сориано беше инструмент, отбелязвайки осем от тези точки.

В един момент Сейнт Джонс отбеляза осем точки за 34 секунди.

Инерцията не продължи.

След таймаут Бостън Колидж отговори с бърз удар 13-2, за да продължи напред, което съвпадна с някои съмнителни владения, в които Сейнт Джонс се задоволи с дълги, оспорвани скачачи.

Ийгълс продължиха да идват, като водеха напред с пет, след като промяната на първокурсника Брейди Дънлап доведе до забивка на Принс Алигбе с 10:20 до края.