Старс победиха Ойлърс с 3-1, за да изравнят финала на Западната конференция с 1-1
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2024-05-26 | 17:35:19

Крис Ноблаух с радост би се разделил по-рано през седмицата.

След като неговият Едмънтън Ойлърс видя възможност наистина да грабнат финала на Западната конференция – особено в началните 20 минути, силно наклонени в тяхна полза – главният треньор на отбора напусна American Airlines Center с кисело чувство.

Мейсън Марчмент вкара победния гол в началото на третия период в събота, когато Далас Старс победиха Ойлърс с 3-1, за да изравнят серия с тънки разлики от 1-1.

„Би било хубаво да излезем оттук с 2-0, ”, каза Knoblauch, чиято група постигна двойна победа с 3-2 в продължение на четвъртък. „Далас има какво да каже за това.“

Джейми Бен, с гол и асистенция, и Еса Линдел, в празна врата, осигуриха останалата част от атаката за звездите.

Джейк Йотингер направи 28 спасявания — включително 15 в началните 20 минути — за Далас, което беше минус център номер 1 Руу Хинц (контузия в долната част на тялото) за четвърти пореден мач. Уайът Джонстън направи две асистенции.

„Просто не мисля, че бяхме достатъчно добри в първия,“ каза Марчмент, чийто отбор блокира 22 удара. „Джейки стоеше на главата си и ни позволи да си намокрим краката.

„След това ние поехме и започнахме да играем нашата игра.“

Конър Браун отговори за Едмънтън, който получи 22 спирки от Стюарт Скинър.

„Те се защитават добре“, каза капитанът на Ойлърс Конър Макдевид. „Вършат добра работа, за да навлязат в лентите – преминават ленти, стрелят ленти.“

Звездите загубиха седмия си пореден мач 1 около 48 часа по-рано, но се възстановиха с победа в мач 2 през пет от тези серии.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

Най-добрият от седем мача се премества в Едмънтън за игри 3 и 4, които започват в понеделник.

„Предполагам, че това е положително“, каза Макдейвид, за да се прибере у дома с резултат 1-1. „Тази вечер имахме голяма възможност и не се възползвахме.“

Марчмънт направи равенство 1-1 в 3:41 на третия, когато насочи удар от точка на Райън Сутър през краката на Защитникът на Ойлърс Винсънт Дешарне и преодоля Скинър за втория си гол след сезона.

„Те дойдоха с голям тласък“, каза Браун. „Знаем, че можем да бъдем по-добри.“

Този пробив дойде малко след като новобранецът на Звезди Логан Станковен прати шайба през гънката на Едмънтън със Скинър паднал и излязъл.

Екхолм имаше няколко шанса късно в третия - включително удар от дръжката на стика на Йотингер - преди Линдел да вкара втория си гол на празна врата при 2:03 оставащи до края. Изглежда имаше объркване моменти по-рано със смяната на Едмънтън, докато Скинър се насочваше към пейката за допълнителен нападател.

„Винаги е трудно в края на мача да дръпнеш вратаря си“, каза Кноблаух. „Искате да изведете най-добрите си играчи там и да ги настроите, но също така не искате да минава твърде много време, без да ги изведете там.

„Вероятно би ни харесало да изчакам още малко.“

Далас откри резултата в 3:39 на началния период, когато Бен стреля четвърти от 2-на-1 при първия удар на Старс.

Едмънтън отговори 44 секунди по-късно, когато Браун плъзна ретур покрай Йотингер за втори гол в плейофите в кариерата си — и първи от април 2018 г., когато беше с Торонто Мейпъл Лийфс.

„Наистина хареса нашия “, каза защитникът на Ойлърс Матиас Екхолм. „Знаехме, че не са доволни от загубата в мач 1. Щяха да излязат горещи, но си помислих, че им отнехме това.“

Скинър направи няколко големи спирания по-късно в периода, въпреки че Едмънтън имаше предимство в удара от 16-4, отказвайки на Уайът Джонсън и два шанса извън стика на Тайлър Сегуин.

Той направи още едно страхотно спасяване на Евгений Дадонов шест минути след началото на секундата, когато звездите скочиха напред преди Ойлърс да изпълнят своята 20-та поредна дузпа, за да се подобрят до невероятните 38-за-41 в тези плейофи.

След това Йотингер направи добър стоп при шанса на Матиас Янмарк да запази резултата 1-1 през 40 минути преди Marchment да избута Далас напред, за да изравни серията.

„Малко по-горчиво е, когато спечелиш първия и загубиш втория,“ каза Knoblauch. „Просто сме развълнувани да се върнем в Едмънтън и да играем на домашния си лед.“

Анрике седи

Ойлърс отново бяха без ветеран нападател Адам Хенрике, който игра току-що веднъж, откакто получи подозрение за нараняване на глезена в игра 5 от серията от първия кръг на неговия отбор.

Факса аут

Нападателят на Далас Радек Факса (не се разкрива) беше одраскан. Тай Деландреа зае своето място в състава.

Вземайки го

Травис Келс от шампиона на Супербоул Канзас Сити Чийфс гледаше мача от частен апартамент заедно с професионалния голфър Брайсън ДеШамбо и бивш питчър от Мейджър лийг бейзбол Коул Хамелс.

Kelce беше освиркван, когато беше показан на големия екран през втория период.

Източник: globalnews.ca