„Ставаше наистина, наистина горещо“: Баскетболният мач на колежа беше отложен, след като отборът заседна в асансьора
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-02-17 | 14:00:20

Колежанските баскетболисти от университета Фарли Дикинсън се оказаха в затруднено положение преди гостуването в четвъртък срещу университета Лонг Айлънд – съвсем буквално.

Началото на мача на Североизточната конференция на Дивизия I беше отложено, след като няколко играчи на FDU заседнаха в тесен асансьор в Steinberg Wellness Center в Бруклин и трябваше да бъдат извадени с помощта на пожарната служба в Ню Йорк.

„Светлините изгаснаха и ние просто си казахме „О, не“, каза играчът на FDU Ансли Алмонър пред ESPN. „Опитваме се да натиснем бутона и светлините на бутоните не светят. Беше лудост.

„Един от съотборниците ми беше там с мен, той беше клаустрофобичен. Той се паникьоса малко, но за мен не беше нищо лошо. Все пак тъкмо ставаше горещо. Ставаше наистина, наистина горещо. Ние се потихме там.

Кадри в социалните медии показаха как играчите в крайна сметка излизат от асансьора един по един, преди мачът да започне 17 минути след насроченото начало.

„Благодаря на @FDNY, че ни измъкна безопасно, за да играем на @nechoops!“ екипът публикува в X, известен преди като Twitter, на което пожарната отговори: „Готови за всякакви спешни случаи!“

Безопасно излезли от асансьора, Найтс излязоха отзад, за да победят ЛИУ Шаркс в продълженията, 84-82.

Имаше 25 смени на преднината в хода на напрегнатото състезание, но при изравнени резултати 79-79, Херу Блиген, Терънс Браун и Алмонър – които преминаха 1000 точки в кариерата си за FDU по време на играта – всички отбелязаха в продълженията, докато Найтс се подобряваха до 12-14 на сезона.

За щастие повечето успяха да видят забавната страна на инцидента преди играта.

„Върви НАГОРЕ!“ екипът публикува на X след победата. — Само не в този асансьор.

Източник: cnn.com