Стеф Къри влиза в историята с 3500-та тройка при победата на Голдън Стейт Уориърс срещу Бруклин Нетс
Снимка: cnn.com
CNN News | 2023-12-17 | 14:41:19

Стеф Къри стана първият играч в историята на НБА, който отбеляза 3500 тройки по време на победата на Голдън Стейт Уориърс със 124-120 срещу Бруклин Нетс.

Къри достигна крайъгълния камък година след като пое рекорда за три точки в лигата и завърши вечерта с 3505 тройки в кариерата си – 532 повече от Рей Алън, следващият най-добър в списъка за всички времена.

По-важното е, че двукратният MVP показа превъзходно представяне в четвъртата четвърт в събота, отбелязвайки 16 от своите 37 точки, докато Уориърс удържаха победата, за да се подобрят до 11-14 за сезона.

„Стеф беше страхотен по правата“, каза главният треньор на Уориърс Стив Кер пред репортери. „Това беше нереално. Виждали сме го да прави това отново и отново, но никога не спира да ме учудва на какво е способен този човек.”

Къри повали своята 3500-та тройка през първата четвърт, докато Уориърс спечелиха ранно предимство в Чейс център по пътя си към преднина от 70-54 на полувремето.

Клей Томпсън се премести на девето място в списъка с три точки за всички времена, изпреварвайки резултата от 2282 на Джейсън Тери през третата четвърт, но Нетс, които бяха водени от рекордните 41 точки на Кам Томас, се пребориха и продължиха напред чрез Микал Бриджс с три точки в четвъртата четвърт.

Къри обаче имаше други идеи, правейки всеки удар и вкарвайки 12 поредни точки в четвъртия.

„Беше просто да бъдеш агресивен, колкото можеш, да атакуваш там, където има пропуски“, каза Къри пред репортери за начина си на мислене към края на мача. „Очевидно живея със снимките, които правя всяка вечер и това влезе тази вечер.“

Уориърс играха без Дреймънд Грийн, след като нападателят беше наказан за неопределено време след кавга на корта по-рано тази седмица.

Грийн беше изгонен за трети път този сезон по време на поражението на Уориърс със 119-116 срещу Финикс Сънс, след като удари центъра Юсуф Нуркич в лицето с дясната си ръка. По-късно 33-годишният се извини и заяви, че е било случайно.

„Имаше много разговори, много шум около нас“, каза Къри. „Имахме среща в деня преди мача на LA [Клипърс] [в петък], това беше важно за нас, за да разберем къде сме, какво се случва и всеки да каже как се чувства.“

Победата срещу Бруклин сложи край на серия от три загуби за Уориърс и те вече спечелиха последните си пет домакинства. След това те играят срещу Портланд Трейл Блейзърс в неделя, докато Нетс се изправят срещу Юта Джаз в понеделник.

Източник: cnn.com