Стив Купър беше подсилен, докато борещият се Форест печели точка при Вълците
Breaking News | 2023-12-09 | 22:25:48

Нотингам Форест спря гниенето с бойна точка при Вълците, за да даде на Стив Купър ранен подарък за рождения ден в битката за работата му.

Босът на Форест, който е под обстрел, който навършва 44 години в неделя, видя как отборът му завърши до заслужено равенство 1-1, за да сложи край на поредицата от четири поредни поражения.

Хари Тофоло вкара с глава в началото само за Матеус Куня за изравняване през първото полувреме на Молине.

Тофоло пропусна добър шанс през второто полувреме да спечели, но Форест поне спечели първа точка като гост от два месеца.

Това ги задържа. 16-ти, пет точки над зоната на изпадащите във Висшата лига, докато Уулвс са на 12-то място, след като удължиха своята непобедена домакинска серия до шест.

Победата с 5-0 във Фулъм в сряда беше тласнала Купър по-близо до ръба във Форест, с бившия Мениджърът на Уулвс Джулен Лопетеги е претендент да го замести.

Поражението от Молиньо ще му коства работата и феновете на Форест разкриха знаме на боса в подкрепа преди мача – и имаха повече поводи за празнуване след 14 минути .

Cheikhou Kouyate първоначално спечели топката в средата на терена и, след като размени пасове с Morgan Gibbs-White, намери Neco Williams отдясно.

Отличното му подаване достигна до Toffolo на далечната греда. и насочен удар с глава на защитника победи отчаяния опит на Хосе Са и Крейг Доусън да изчистят линията.

Форест имаше за какво да се хване. Купър беше направил седем промени от удара в Крейвън Котидж и силно променените гости бяха готови да се вкопчат и да разочароват Уулвс.

Домакините натиснаха с малко първоначално въздействие, владееха топката, само с опитомените усилия на Куня да показват усилията си – докато нападателят не изравни след 32 минути.

Остър ход пресече Форест с участието на Нелсън Семедо и Марио Лемина, преди Пабло Сарабия да бъде вмъкнат, за да намали за Куня, който насочи в петия си гол на сезона от шест ярда.

Амбицията на Форест изглежда е била да защитят преднината си, но с възстановеното паритетно положение те се нуждаеха от малко повече атакуващ импулс – който пристигна едва когато Уулвс им подариха отваряне точно преди брейк.

Куяте сграбчи бавянето на Макс Килман и внезапно беше чист, но неговият нисък удар беше спасен от протегнатия крак на Са.

Преди това Вълците бяха продължили да пробват без по-нататъшен успех и Форест се появи за второто полувреме с инерцията, която преди им убягваше.

Антъни Еланга разтърси гредата от близко разстояние, въпреки че флагът се вдигна почти веднага, а разочарованието на Купър се развихри, тъй като босът получи жълт картон след решение отиде срещу него.

Настроението му щеше да се помрачи още повече, когато Тофоло пропусна златен шанс да възстанови преднината на Форест след 69 минути.

Уилямс изгони Мат Дохърти и изпрати само още едно отлично подаване за Тофоло да стреля с глава от три ярда, за да остави Купър с глава в ръцете си.

Щеше да стане по-лошо, ако Мат Търнър не спаси удара на Куня, след като нападателят успя да си проправи път 15 минути преди края. Но с точка в чантата, Купър напусна терена, изпълнен със серенада от пътуващите фенове в края.