Стийлърс в безпорядък след провала на Колтс, Мич Трубиски от пейката: „Лош футболен отбор“
New York Post | 2023-12-17 | 06:02:33

Мич Трубиски се бори много и беше заменен късно в съботния мач, но старши треньорът на Стийлърс Майк Томлин каза, че ще поеме пълната отговорност за отбора 30-13 загуба от Колтс.

Трубиски, който играеше за контузения Кени Пикет, се обърка, правейки 16 от 23 подавания за 169 ярда, хвърляйки един тъчдаун срещу две прихващания.

Той имаше 68,9 куотърбек рейтинг в мач, който изхвърли Питсбърг до 7-7 и по-далеч от картината на плейофите.

Но след мача Томлин каза на репортери, че има проблеми в целия отбор, които измъчват клуба при поражението.

„Нека бъдем честни, ние сме фундаментално слаб футболен отбор в момента“, каза Томлин, според Associated Press. „Играем губещ футбол и аз го притежавам. Не е задължително да имам отговорите днес. Ако го направих, днес щяхме да играем различно. Но ще призная, че нещата няма да продължат по начина, по който са.”

Когато беше попитан за слабото представяне на Трубиски, който беше поставен на пейката в края на четвъртото тримесечие за третия стрингър Мейсън Рудолф, Томлин избегна да даде директен отговор относно състоянието на мястото на Трубиски към Седмица 16.

„Отново, когато отворих, днес не направихме достатъчно нещо добре“, каза Томлин.

29-годишният Трубиски първоначално изведе Стийлърс начело, като се втурна за резултат и хвърли за тъчдаун, за да даде предимство на Питсбърг с 13-0 през втората четвърт.

Но нещата тръгнаха надолу, тъй като той хвърли кирка в края на втория и след това още един в третия.

С 5:57 в мача и Колтс напред с 27-13, Трубиски отстрани звездата Джордж Пикенс в последния му опит за подаване за деня.

В последните няколко минути Рудолф влезе и завърши 2 от 3 подавания само за три ярда.

Въпреки загубата, която тласна отбора по-далеч от спора за плейофите, Томлин се подготвя за оставащите три мача от сезона.

„Няма да продължим да правим същите неща, които правим, и да очакваме различен резултат“, каза Томлин пред репортери. „Така че имаме седемдневен обрат, ще видим какво носят тези седем дни за нас.“