Стоун вкарва два гола, включително победител в продължителното време, за да издигне Голдън Найтс до победа с 5-4 над Калгари
Global News | 2023-12-13 | 18:21:03

Марк Стоун вкара два гола, включително победителя в продължението, а Вегас Голдън Найтс победи Калгари Флеймс с 5-4 на Вторник вечер.

Чандлър Стивънсън, Иван Барбашев и Уилям Карлсон също отбелязаха за Голдън Найтс, докато Логан Томпсън направи 27 спасявания. Стоун също направи две асистенции за мач с четири точки.

Йегор Шарангович вкара два пъти, а Макензи Уийгър и Назем Кадри отбелязаха голове за Пламъците, докато Дъстин Улф спря 34 изстрела.

The Голдън Найтс, които спечелиха четири поредни победи и водят в НХЛ с 45 точки, се подобриха до 9-1 за всички времена при домакинството си на Калгари.

Вегас удължи точковата си серия до девет мача, сега 6-0 -3 от 27 ноември. Това беше седмият път от 13 мача, когато Голдън Найтс стигнаха до продължения.

Уийгър запали нещата за Пламъците, когато направи един дълъг рикоунд от спасяването на Томпсън от удара горната част на десния кръг. Уийгър вече има точка в седем от последните си осем мача и отбеляза гол в три поредни срещи срещу Вегас, включително победителя в продълженията миналия месец в Калгари.

Стивънсън постави Вегас на борда по-късно в първия, когато беше позициониран идеално в средата на битка с вратата по време на мощна игра. Блокировката на Денис Гилбърт отскочи пред мрежата и Стивънсън вкара отскочилата топка.

Флеймс си върнаха преднината през втория период, когато удар на Конър Зари от прореза се отби от Кадри и покрай Томпсън.

Барбашев хвана свободна шайба от процепа и вкара по-малко от три минути по-късно, за да изравни отново.

Шарангович изведе Пламъците напред в края на периода, когато ударът му от горната част отдясно кръг се процеди през подложките на Томпсън.

Стоун изравни играта в началото на третия период, когато се плъзна надолу, взе пас от Уилям Карлсон и премина форхенд-бекхенд, за да победи Улф.

Ударът на Карлсон от коленете му малко по-малко от четири минути до края на мача даде първата преднина на Голдън Найтс в мача, но вторият гол на Шарангович с допълнителен нападател на леда една минута преди края изравни мача за четвърти път.

Flames: Завършете пътешествие с три мача в Минесота в четвъртък.

Golden Knights: домакин на Buffalo в петък.