Стюарт Атуел отново в центъра на действието при победата на Борнемут срещу Уулвс
Breaking News | 2024-04-24 | 23:26:48

Съдията Стюарт Атуел беше замесен в по-нататъшен спор, след като спорно отмени гол на Уулвс при победата на Борнемут с 1-0 срещу Молиню.

Атуел вече беше в светлината на прожекторите заради ролята си на VAR при отказването на три дузпи на Нотингам Форест при поражението с 2:0 от Евертън в неделя, което накара Форест да намекне за пристрастие, докато подкрепя съперника си за изпадане Лутън.

И спорове го последваха около, след като той отсъди, че Матеус Куня е фаулирал Джъстин Клуйверт в инцидент извън топката в подготовката за изравнителния гол на Хи Чан Хванг през второто полувреме, който изглеждаше анулиран откриването на Антоан Семеньо.

Това не беше забелязан в реално време, но Атуел избра да направи фаула, следвайки съвета на VAR Дарън Ингланд да го гледа отново на монитора край терена.

Атуел остана в центъра на действието, след което показа директен червен картон на защитника на Борнемут Милош Керкез за фаул срещу Мат Дохърти в решение, което оцеля при друга проверка на ВАР.

Спорът означаваше гол на Семеньо от първото полувреме. за черешките се оказаха достатъчни за рекордна шеста победа като гост във Висшата лига за сезона.

Те се приближиха до две точки, за да регистрират най-високия си сбор от точки във Висшата лига, като в момента са с 45, една по-малко от своите настоящ рекорд, поставен през 2016/17.

За Уулвс това беше седми мач без победа във всички състезания, тъй като те куцаха към финалната линия сред списък с хронични контузии.

Борнемут беше заплаха от офлайн и бяха отказани само в първия половин час от героизма на вратаря на Уулвс Хосе Са, който направи три големи спасявания.

Първо той отблъсна ранно отразеното усилие на Семеньо и след това трябваше да отбие удара на Керкез, след като Клуйверт хитро прекрачи топката.

Клуйверт беше този, който беше отказан с най-доброто спасяване от тримата, превъзходно Са парира удара му, след като се възползва от грешката на Нелсън Семедо.

Заслуженото откриване на Черешите дойде в 36-ата минута, когато Макс Килман не успя да изчисти центрирането на Керкез и Семеньо се нахвърли, за да пробие отблизо.

Вълците излязоха след почивката с повече намерение, но Борнемут беше този, който създаваше шансовете.

Са направи още едно добро спасяване на откаже Клуйверт, след като той протегна крак към своенравния удар на Маркос Сенеси и след това опитът на Семеньо беше отразен точно встрани.

Вълците смятаха, че са изравнили в 65-ата минута, когато Хванг мощно засече центриране на Семедо, но празненствата бяха кратки -живя, докато Атуел избра да накаже безобидна на вид плетеница.

Атуел размаха червения картон в 79-ата минута, след като Керкез премина през Дохърти и VAR потвърди решението.

Гари О'Нийл мъже показаха шум в опита си да се върнат в мача, като голът на Килман в 10-ата минута на добавеното време беше изключен за незначителна засада.