Стюарт Скинър спасява положението за Едмънтън Ойлърс в Сиатъл
Global News | 2024-03-03 | 02:07:17

Едмънтън Ойлърс спечелиха третата си поредна победа, като останаха за победа с 2-1 като гост над Сиатъл Кракен в събота следобед.

The Oilers нямаше много искри в началото, но бяха спасени от Скинър. Той направи спасяване на широко отворен Яни Гурд в първата минута, след което отказа Джордан Еберле от тайт няколко минути по-късно.

Скинър продължи да играе добре през втората. Леон Драйзайтл осигури част от атаката с еднократен гол след подаване на Конър Макдейвид с 9:48 до края на периода.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

Брет Кулак осигури известна застраховка с 8:02 оставащи трети, когато далечният му удар от точка убягна на Филип Грубауер. Сиатъл отговори бързо с гол от мощна игра. Пасът на Eeli Tolvanen излезе от ръкавицата на Darnell Nurse, след това от подложките на Skinner, преди да пресече линията.

Kraken продължи още една силна игра с 53 секунди до края, когато Draisaitl беше призован за задържане на Jared McCann. Скинър направи еднократно спасяване на Толванен, след което удължи блокировката си, за да откаже Еберле отстрани на мрежата.

Скинър завърши с 24 спасявания. Макдейвид удължи поредицата си от точки до десет мача.

Ойлърс, 36-20-2, ще приемат Питсбърг Пингуинс в неделя (630 CHED, Face-off Show от 17:30 ч., мач от 19:00 ч. ).