Стюарт Скинър стабилизира Едмънтън Ойлърс в грозната победа над Блекхоукс
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2024-01-10 | 06:28:18

Едмънтън Ойлърс записаха осмата си поредна победа във вторник вечерта, запазвайки победата с 2-1 над Блекхоукс в Чикаго.

The Oilers имаше само 15 удара към вратата.

Блекхоукс поведоха шест минути след началото на мача, когато Джейсън Дикинсън дръпна шайбата отпред и победи Стюарт Скинър. По-малко от две минути по-късно, Скинър направи голямо спасяване, като хвърли лявата си ръка, за да откаже Закари Санфорд при един кръг. Леон Драйзайтл изравни резултата, когато взе пас от Райън Маклауд и обърна своя 19-и за сезона срещу Петр Мразек.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

В началото на втория мач Матиас Екхолм изпрати дълъг пас към Конър МакДейвид, който се откъсна. Макдейвид отиде до форхенд, за да депозира своята 15-а. Ойлърс отпразнуваха за кратко още един гол няколко минути по-късно, но съдията махна с ръка, тъй като счете, че Зак Хайман е виновен за намеса на вратаря.

След като Ойлърс изпълниха дузпа в началото на третата, Хайман вкара пас от Макдейвид. Блекхоукс предизвикаха играта за засада. След дълъг преглед на видео беше решено, че Леон Драйзайтл е бил едва засада при влизане в зоната, за да отмени гола. След това Рем Питлик видя отворена врата за Блекхоукс, но удари шайбата встрани от гредата.

Скинър, който завърши с 25 спасявания, удържа крепостта след това, като Ойлърс пропуснаха няколко шансове да доведат до край, след като Мразек беше изтеглен за допълнителен нападател.

Ойлърс, 21-15-1, гостуват на Детройт Ред Уингс в четвъртък (630 CHED, Face-off Show в 3:30 следобед, мач от 17:00).

Източник: globalnews.ca