Супербоул I: Канзас Сити Чийфс загубиха първия мач от Грийн Бей Пакърс
Снимка: foxnews.com
Fox News | 2024-02-08 | 14:35:20

Супербоул LVIII е в неделя на стадион "Алегиант" в Лас Вегас. Вегас ще бъде домакин на Kansas City Chiefs и San Francisco 49ers. Отборите отново ще се борят за шампионската титла и трофея Винс Ломбарди.

Супербоул се превърна в една от най-телевизионните програми в историята. Хиляди фенове отделят прекалено много пари, за да пътуват и да посещават мачове на Super Bowl за разпродаден мач всяка година. Някои фенове дори са присъствали на всеки мач на Super Bowl в историята досега.

Играта за милиони долари е широко очаквано събитие от десетилетия. Това обаче не винаги е било така.

Първата Super Bowl, Super Bowl I, първоначално е била известна като AFL-NFL World Championship Game и се е състояла през 1967 г. Тълпата е по-малко отколкото-разпродадени и някои билети бяха продадени за мижавите $12. Независимо от това, това беше началото на дълга история на игри с гризащи нокти, монументални спортни моменти и легендарни изпълнения на полувремето.

Всяка година отборите се състезават за своя шанс на Винс Ломбарди трофей. (Mickey Pfleger/Sports Illustrated чрез Getty Images)

Колко души присъстваха на Super Bowl I?

Първата Super Bowl не беше толкова многолюдна, колкото си мислите.

Мачът не беше разпродаден, като над 32 000 от 94 000 места на стадиона останаха празни, според History.com.

Билет от 12 долара изглежда невъобразимо нисък сега, когато хората дават хиляди, за да видят мача от шампионата, но през 60-те мнозина се оплакваха от високите цени на билетите.

Също така нямаше толкова голямо вълнение за Super Bowl в първите години, колкото днес.

Кой игра в Super Bowl I?

Първата игра на Super Bowl беше изиграна от Green Bay Packers, шампионът на Националната футболна лига, и Kansas City Chiefs, американският Шампион на футболната лига.

Тази игра се играе преди името "Super Bowl" да бъде прието по предложение на собственика на Kansas City Chiefs Ламар Хънт.

Кой спечели Супербоул I и II?

Грийн Бей Пакърс спечелиха Супербоул I срещу Канзас Сити Чийфс, 35-10.

Пакърс бяха водени от легендарния старши треньор Винс Ломбарди. По-късно трофеят от Супербоул е кръстен на треньора.

Грийн Бей Пакърс също стигнаха до Супербоул II, като играха с Оукланд Рейдърс и спечелиха с резултат 33-14.

Супербоул I се игра на 15 януари 1967 г. в Los Angeles Memorial Coliseum в Калифорния. (CBS чрез Getty Images)

Кога беше Super Bowl I?

Super Bowl I се игра на 15 януари 1967 г. в Los Angeles Memorial Coliseum.

Super Bowl I остава единственият Super Bowl, излъчван от две различни мрежи. NBC, официалният разпространител на AFL, и CBS, които излъчваха игрите на NFL, предаваха събитието по телевизията.

Какъв беше резултатът на полувремето на Super Bowl I?

Резултатът беше равен на полувремето на първия Super Bowl, като Packers водеха с 14-10 пред Chiefs.

Чийфс успяха да отбележат един тъчдаун през този мач и той дойде през втората четвърт след пас на Къртис МакКлинтън.

На полувремето мачът беше равен между Грийн Бей Пакърс и Канзас Сити Чийфс. След полувремето Грийн Бей увеличи разликата и спечели. (Vic Stein/Getty Images)

След полувремето Грийн Бей натрупа преднината си и спечели с 35-10.

Кой беше QB на Chiefs в Super Bowl I?

Куотърбекът на Kansas City Chiefs по време на Super Bowl I беше Len Dawson. Легендарна снимка на Доусън по време на полувремето на първия Супербоул го показва как пуши цигара в съблекалнята на Канзас Сити Чийфс.

Въпреки че Доусън загуби първия Super Bowl, той спечели Super Bowl с Chiefs за Super Bowl IV, когато те победиха Minnesota Vikings с 23-7.

Многото награди на Доусън по време на престоя му в НФЛ включват наградата Уолтър Пейтън Мъж на годината в НФЛ. Той беше въведен в Залата на славата на професионалния футбол през 1987 г. Доусън почина на 24 август 2022 г. на 87-годишна възраст.

Имах ли шоу на полувремето за Super Bowl?

Маршируващият оркестър на Университета на Аризона и Маршируващият оркестър на държавния университет на Грамблинг бяха сред изпълнителите на шоуто на полувремето на Супербоул. Отборът Ana-Hi-Steppers Drill Team на гимназията в Анахайм и момичетата също се представиха.

Имаше много празни места по време на Super Bowl I, но вълнението за голямата игра ще продължи да расте през следващите години. (Робърт Ригер/Гети изображения)

От първото Игра, шоуто на полувремето на Super Bowl се превърна в огромна продукция, в която са се състояли много легендарни изпълнения. Предишни изпълнители са Мадона, Бионсе, Бруно Марс, Coldplay, Джъстин Тимбърлейк, Maroon 5 и Шакира.

Ашлин Месие е писател за Fox News Digital.

Източник: foxnews.com