Свободен удар на Марселино Нунес печели победата в дербито на Норич, за да отблъсне офертата на Ипсуич за промоция
Breaking News | 2024-04-06 | 17:51:48

Ипсуич претърпя сериозен удар върху надеждите си за автоматично повишение от Чемпиъншип, когато загубиха с 1-0 от местния съперник Норич.

Напрегната игра с няколко ясни положения беше решена с 39-ия пряк свободен удар от Марселино Нунес, който стреля ниско и силно от над 30 ярда.

Победата остави резултат под пара Отборът на Ипсуич се надява на пропуски от съперниците си Лестър и Лийдс по-късно през деня, докато за Норич затвърди още повече мястото си в топ 6.

Той също така запази огромното си надмощие в този мач в последно време, като Ипсуич не успя да постигне победа в дербито на Източна Англия след победата с 3-2 на Портман Роуд още през 2009 г.

След предвидимо стегнат старт домакините започнаха да поемат инициативата, печелейки серия от свободни удари дълбоко в територията на Ипсуич.

И те накараха четвъртия от тях да се брои, като Нунес изведе страната си напред шест минути преди почивката, след като Сам Морси блъсна Джош Сарджънт на земята на около 30 ярда в централна позиция.

Гол изглеждаше като далечен удар, съвсем буквално, но чилиецът победи удобно стената на Таун с двама играчи с нисък ръкохватка, която се изплъзна от отчаяното гмуркане на Вацлав Хладки отляво и влезе извън пост.

Десет минути по-рано Сарджънт беше повален от Аксел Туанзебе в привидно по-опасна позиция, след като беше изведен от възхитително Ашли Барнс, но в този случай пряк свободен удар на Габриел Сара стигна до нищо.

Като цяло Канарчетата имаха по-добро от тесен начален период, като Ипсуич не изглеждаше като страна, предизвикателна за автоматична промоция. Единственото им усилие към или извън целта беше ударът с глава на Масимо Луонго от корнер, който премина безобидно.

Дългата топка на Сам Маккалъм от гърба почти улови гостите в ранните етапи на второто полувреме, с Борха Сайнц Лоб само малко от целта.

След това Сарджънт падна на границата на наказателното поле при последното предизвикателство от Морси, само за рефера Матю Донохю, който вбеси феновете на домакините, като им махна играта да продължи.

Когато мачът навлезе в последната си четвърт, Сарджънт нахлу отново и върна топката за Сайнц, само за да може испанецът да насочи високо и широко за първи път.

Ипсуич се бореше да направи нещо удар във финалната третина, въпреки че Конър Чаплин най-накрая произведе усилие, достойно за името, в 70-те минути, стреляйки малко повече, след като беше избран от центрирането на Лейф Дейвис.

След това резервата Али Ал-Хамади беше осуетен от Бърза реакция на Ангъс Гън, докато гонеше дълга топка, но Норич се защити добре, за да види заслужена победа в дербито.