Тачър Демко от Ванкувър Кенъкс блести в шатаут срещу Бъфало Сейбърс
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2024-01-14 | 20:07:07

Тачър Демко направи 26 спасявания, за да поведе Ванкувър Кенъкс до победа с 1-0 над Бъфало Сейбърс в събота.

Това беше четвъртото изключване на Демко този сезон и седмото прекъсване в кариерата му.

„Това е типичен Демко, много солидно“, каза треньорът на Ванкувър Рик Точет. „Не се разтърсва. Изглежда голям в нета. Просто страхотна игра от него.”

Сам Лафърти отбеляза единствения гол в мача. Водещите в НХЛ Кенъкс спечелиха пет поредни мача, всичките като гост.

„Беше нещо като мръсен тип игра, което донякъде е добре“, каза Точет. „Обичам (го) когато имаш такъв тип игри и виждаш това решение и реших, че свършихме добра работа.“

Плановете за пътуване на Canucks се забавят. Вместо да се насочи към Кълъмбъс, екипът остава в Бъфало, тъй като голяма зимна буря връхлита региона.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Уко-Пека Лууконен направи 22 спасявания за Бъфало. Това беше първият път, когато Сейбърс бяха изключени от 16 декември.

„Изиграхме наистина добър мач“, каза защитникът на Сейбърс Расмус Далин. „Просто трябва да вкарам шайбата в мрежата. Разочароващо е, но е каквото е.”

Лафърти вкара в 2:05 през втория период, заравяйки реско в горната част на гънката на Сейбърс. Това беше неговият 10-и гол за сезона.

През втория период имаше два дълги прегледа. Първият дойде в началото на периода, когато Брок Бойзър изглежда отбеляза за Кенъкс със силен удар, но голът беше отменен след засада. Второто дойде минути по-късно, когато J.T. Милър изглежда удари с лакът Дахлин в главата, но Милър получи само две минути малко наказание за удар с лакът.

Защитителят на Сейбърс Матиас Самуелсон напусна играта с контузия в горната част на тялото през втория период и не връщане. Самуелсон изглежда получи удар в главата от защитника на Кенъкс Филип Хронек.

Най-добрата възможност за гол на Бъфало дойде при 4:14 в третия период, когато Дилън Козенс стреля силно от напречната греда при пауърплей . Джей Джей Петерка също имаше възможност с шамар от слота при оставащо 1:13.

Следващото за Кенъкс е гостуване на Кълъмбъс в понеделник.

Източник: globalnews.ca