Танцовите движения на John Harbaugh стават вирусни след победата на Ravens в NFL плейофите
New York Post | 2024-01-21 | 17:33:47

Ravens създадоха атмосфера като на купон в съблекалнята в чест на спечелването на място в мача на AFC Championship в събота и не бяха водени от никой освен танците на главния треньор Джон Харбо.

След като победиха тексасците с 34-10 в дивизионния кръг, отборите се скупчиха един около друг в съблекалнята, правейки танцов кръг, който започна от треньора на тайт ендовете Джордж Годси, който скочи.

Харбо го последва, ревеше заедно с аплодисментите на своите играчи и колеги треньори.

„Бяха всички“, каза Харбо с усмивка след мача за танцовото парти в съблекалнята. „Имам предвид, че Джордж Годси започна... Джордж ни накара да започнем и след това всички влязохме там и танцувахме, така че просто искам да знаете, че не бях само аз, само за протокола.“

Празнуването беше оправдано, след като Рейвънс направиха звезден участък през второто полувреме, за да постигнат победата, след като мачът беше равен 10-10 на полувремето.

В последните две четвърти Балтимор запази мълчание в атаката на Хюстън, превъзхождайки ги с 24-0.

„Съблекалнята беше добра“, каза Харбо за енергията на полувремето. „Мисля, че всички бяха малко нервни. Всички бяхме малко нервни. … Всички просто си поеха дълбоко въздух и казаха „Добре, 0-0 е. Отказахме се от голям ретур и нашата игра е да спечелим.“

Победата означава, че Гарваните ще бъдат домакини на мача от AFC Championship за първи път в историята на отбора; това е първият мач за шампионата на AFC за град Балтимор, откакто Colts победиха Raiders през 1971 г. по пътя към спечелването на Super Bowl V.

Рейвънс ще бъде домакин на победителя от дивизионния кръг на Билс-Чийфс в неделя, който бележи първия плейофен мач на Патрик Махоумс, с изключение на Супербоулс.

Билс се надяват да си отмъстят, след като паднаха от Чийфс в следсезона два пъти през последните три години.