Тази загуба беше изключително неудобна за Робърт Салех и Джетс
New York Post | 2023-12-29 | 07:33:20

Е, честно си е справедливо. Оказва се, че D.J. Рийд беше прав. Сигурно си спомняте, Рийд каза това през лятото: „Мисля, че имаме потенциала да бъдем най-добрата защита в НФЛ и честно казано мисля, че можем да бъдем исторически. Не само най-добрата защита в лигата, но мисля, че можем да имаме историческа защита като Мечките от ’85-86.“

Той е чувал много за това, но аз съм тук, за да ви кажа, че вероятно е прав. Мисля, че защитата на Джетс от '23 е по-добра от '85 Super Bowl Shufflers.

Разбира се, Майк Синглетари е на 65.

Уилбър Маршал е на 61. Ричард Дент е на 63.

Гари Фенцик е на 69.

J-E-T-S …

Не е за смях, разбира се. Джетс отново бяха победени в четвъртък вечерта, ударени в езерото от Браунс в Кливланд, 37-20. Имаше обичайните заподозрени, които трябваше да бъдат обвинени - почти комично престъпление, някакво ужасно обучение навсякъде. През по-голямата част от сезона беше почти лесно – почти правилно – да съжалявам за защитата на Джетс, която имаше своите моменти тази година. И ако си отделите няколко минути, може дори да успеете да запомните някои от тях.

Но седмица след като се опитаха — отчаяно — да дадат футболен мач на командирите, Джетс решиха да не губят време и позволиха на Джо Флако — !!! — да им се подиграваш и да ги ядосваш през едно бурно първо полувреме, което превърна разпродадения стадион в Кливланд в ранен новогодишен празник. Джетс изглеждаха наистина нещастни през това първо полувреме, безнадеждни срещу магиите на Флако, който караше споделени пътувания преди два месеца и, както се оказа, може да е бил полезен телефонен разговор преди 3 ¹/₂ месеца.

Добре за Флако, който се превърна в най-добрата история в НФЛ и е лесен за поддръжник. Той направи така, че и петте защити, с които се изправи, изглеждаха така, сякаш върнаха часовниците си назад към 2014 г. или така, и това беше четвъртата му поредна игра с над 300 ярда (296 през първото полувреме).

Но Джетс трябваше да са различни. Спомнете си, това беше защита, която – по думите на главния й треньор за съжаление – си беше направила редовен навик да „засрамва“ най-добрите защитници на NFL. Glacial Joe Flacco? Със сигурност биха направили кайма от ледения Джо Флако.

Оказва се, че шегата е за тях.

Само че това не е толкова смешно. Всъщност дори не е забавно. Не забравяйте, че единствената нишка на надеждата, която Джетс успяха да продадат тази година, е фантазията какво ще стане, ако тази защита беше накарала Арън Роджърс да гледа нейните шест през целия сезон - и обратното. Частта на Роджърс от тази фантазия се изпари четири моменти в сезона. Другата половина се разтвори в една мека нощ в Кливланд, четири дни преди Нова година, която внезапно не може да дойде достатъчно бързо.

Защитата е това, което позволява фантазията, че нещата могат да бъдат по-добри през следващата година, когато Джетс вече публично се заклеха, че ще върнат всичко обратно, че всички директори ще се върнат в къщата - Джо Дъглас, Робърт Салех , Арън Роджърс.

И беше наистина ужасна нощ за първите две от тези остатъци — Дъглас трябваше да гледа как Флако филира отбора си, знаейки, че ще трябва да отговаря защо не се обади на Флако на полувремето на откриването и не предложи самолетен билет до Florham Park; Салех гледа как защитата му изглежда обикновена в най-добрите си моменти и плачевна в най-лошите. Роджърс беше стоически отстрани. В един момент трябва да се чудите дали той напълно осъзна за какво се е записал тук.

Ето за какво се е записал: екип от пророци. Рийд беше прав. Защитата на Джетс определено е по-добра от Мечките от ’85 в момента. И Салех показа, че има рядък опит в срама. J-E-T-S …