Типеръри оцеля при завръщането на Голуей, за да вземе короната в Дивизия 1A
Breaking News | 2024-04-14 | 20:41:20

Типеръри сложи край на дългото чакане да спечели титлата в Дивизия 1А на Very Camogie League, побеждавайки Голуей във втория двубой за деня на Croke Park.

В по-ранната игра Westmeath се нареди на страната на победителите от Derry, за да спечели титлата 2A, 4-8 до 0-16.

Впечатляващо представяне на Karin Blair помогна на Tipperary да преодолее Голуей storm, преобразувайки осем свободни удара и жизненоважно вземайки печелившата точка при смъртта.

Tipp се оказаха с шест точки по-малко след малко повече от 20 минути игра, но върнаха дефицита обратно на една до свиренето на полувремето , когато резултатът остана 0-8 на 0-7.

След почивката усилията на Типеръри бяха възнаградени, когато Карън Кенеди отбеляза в 38-ата минута, тласкайки ги с четири точки напред.

Голуей се възстанови, за да изравни мача в 58-ата минута с нисък удар на Ниам Малън, който изчисти напречната греда. Въпреки това, Блеър беше този, който имаше финала, като взе точка и победа, за Типерари в последната минута.