Тийнейджърската дартс сензация Люк `The Nuke` Литлър, 16, си гарантира £35 000, след като талантът от поколението стана най-младият играч, достигал 1/16 на PDC World Championships
Daily Mail | 2023-12-28 | 03:22:51

Тийнейджърът, който беше посрещнат от скандирания "имате училище сутринта", докато вървеше към сцената, харесваше публиката и сега очаква апетитен сблъсък с един от най-тежките в спорта.

„Не е за вярване“, каза роденият в Уорингтън.

„Исках да спечеля само една игра, а спечелих три и се преборих. Толкова съм щастлив.“

Люк Литлър влезе в историята на дартса като най-младият играч, който някога е достигал до 1/8 на Световното първенство на PDC, след като 16-годишният победи канадския Мат Кембъл в сряда вечер

16-годишният Литлър спечели първите шест мача от мача от третия кръг, за да спечели преднина от два сета

16-годишният -old отпразнува началната си победа с кебап и втората си с пилешки бургер. След като победи Кембъл, той обеща на тълпата, че ще изпие още един кебап

Партизанската тълпа в северен Лондон ревеше при всяко успешно напускане от Литлър - най-впечатляващото му беше 164 - и им благодари за подкрепата.

„Исках си ги обратно [на Коледа]. Гледах моите акценти всеки ден [през почивката]“, добави той.

След това той беше попитан дали има друг кебап за празнуване - това се превърна в негова храна по избор през целия турнир - той се обърна към публиката.

„Кой иска да ме види как вземам още един кебап?“ — каза Литлър, последвано от огромен рев. „Ето го тогава.“

Сега той ще се изправи срещу бившия световен шампион Реймънд Ван Барневелд или Джим Уилямс от Уелс.

Littler побърза да отпразнува със семейството и приятелите си след преминаването си в следващия кръг

Littler беше историята на турнира досега и има гарантирани 35 000 паунда награден фонд

Световният младежки шампион проби в откриващия етап на състезанието и бързо записа първия си максимум от състезанието по пътя към първия сет.

Безмилостното представяне на Литлър продължи, след като сензацията спечели шест лега на завъртане, за да вземе предимство от два сета, докато се доближаваше до последните 16 място. Оттам той взе третата и пропусна ябълка, за да запечата беличка, но не показа признаци на паника.

Бившият световен шампион на BDO Глен Дърант, говорейки по Sky Sports, приветства представянето на Литлър в началните етапи на състезанието като „много специално“

„Той е абсолютно поколение“, каза Дърант за дебютанта.

„Майкъл ван Гервен печелеше състезания и BDO на тази възраст.

„Но за да го правите на тази сцена, вие гледате нещо много специално.“

На Коледа обаче Литлър беше снимката на нормален тийнейджър, който отваря подаръците си

Победата означава, че Литлър си е гарантирал £35 000 от наградния фонд , като четвъртфиналистите в легендарното състезание печелят £50 000, ако бъдат изпратени у дома преди финалната четворка.

Оттам гарантираните парични награди се удвояват до £100 000, а финалистите ще грабнат награда от £200 000 като утеха за пропускането на желания трофей на Сид Уодъл .

Победителят в световното първенство е на линия за зашеметяващата печалба от £500 000, което е общият награден фонд за последните четири години.