Тийнейджърската сензация на Манчестър Юнайтед Kobbie Mainoo показва пътя напред през сезона на влакчетата в увеселителен парк
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-02-02 | 16:20:25

Без значение колко успешен – или напоследък неуспешен – е бил Манчестър Юнайтед на терена, клубът винаги се е гордял с необичайната си способност да генерира най-ярките млади звезди в играта. Най-новият талант, който пробива, изглежда, е 18-годишният полузащитник Kobbie Mainoo.

Появата на тийнейджъра от младежката академия беше една от малкото ярки искри в иначе трудния сезон за отбора, а връхната точка в неговата прохождаща кариера дойде по време на вълнуващата победа на Юнайтед с 4-3 срещу Уулвърхемптън Уондърърс в четвъртък.

След като домакинът привидно измъкна равенството в 95-ата минута на мача, Майноо показа значителния си потенциал, като отбеляза победа в последните моменти.

Английският младеж получи топката под натиск извън наказателното поле на съперника, преди да си проправи път към вратата, като по пътя си подлуди защитник на Уулвс. След това, когато други играчи може би са изпаднали в паника, Майну запази самообладание и отправи перфектен удар в далечния ъгъл на мрежата.

Докато неговите съотборници празнуваха бурно, Майноо изглеждаше поел всичко в крачка, докато се плъзгаше към публиката на колене, след като вкара първия си гол във Висшата лига.

Това беше сензационен момент и гол, който можеше да промени живота на тийнейджъра завинаги.

„Все още не съм слязъл от това, все още имам чувството, че мечтая, ако трябва да бъда честен“, каза Майноо пред TNT Sports след мача.

„Да започна да играя във Висшата лига за клуба ми от детството беше невероятно.

„Сега [аз] просто се опитвам да вкарам добри игри, да спечеля повече игри и да набера реална инерция.“

Още преди магическия си гол Майноо впечатляваше футболния свят през този сезон.

Въпреки че е само на 18, представянето му показа забележителна зрялост и той изглежда удобно да диктува мачове с прецизното си подаване и способността да отстранява опозицията с лекота.

Въпреки това през този сезон имаше моменти, в които неговата неопитност се прояви, но бъдещето изглежда светло за младия полузащитник, който изглежда е стъпил здраво на земята.

„Той прави невероятен напредък. Той има страхотни способности, той е модерният полузащитник“, каза мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг пред репортери след мача.

„Той може да се защитава и да атакува, но също така има физическата сила да прави и двете. Той също е уравновесен.“

Драматичната победа в четвъртък беше добре дошла добра новина по време на неуреден период в клуба.

Докато отборът се бореше за постоянство на терена, Юнайтед беше в състояние на колебание, като британският нефтохимически милиардер Джим Ратклиф купи 25% дял в Юнайтед.

Ratcliffe ще се стреми да започне по-уредена глава от следващия сезон, но негативните заглавия все още изглеждат след екипа.

В подготовката за мача в четвъртък, Маркъс Рашфорд, друг възпитаник на академията, предизвика бъркотия, защото пропусна тренировка след нощно излизане.

На фона на въпроси относно ангажимента му към отбора, нападателят не участва в сблъсъка на ФА Къп срещу Нюпорт Каунти през уикенда.

26-годишният играч обаче започна мача от лигата в четвъртък и смълча критиците си с брилянтен завършек в първите пет минути на мача.

След това Расмус Хойлунд се включи във втората, преди Пабло Сарабия да намали изоставането наполовина с дузпа в 71-ата минута.

В неистов финал Скот Мактоминей възстанови преднината на Юнайтед от два гола, преди Макс Килман да върне още един гол за Уулвс.

След това домакинът отбеляза драматичен изравнителен гол в 95-ата минута, когато Педро Нето завърши контраатака, но Майноо беше на ръка, за да спаси победата за гостите.

Манчестър Юнайтед сега е на седмо място във Висшата лига, опитвайки се да преследва класиране в челната четворка, което би осигурило квалификация за Шампионската лига през следващия сезон.

Източник: cnn.com