Томас Тухел ядосан, тъй като реферът реши да не накаже „детешка грешка“ от Габриел
Breaking News | 2024-04-10 | 08:08:20

Томас Тухел, шеф на Байерн Мюнхен, се ядоса на обяснението на рефера, че е позволил на Арсенал да избегне наказание за „детешка грешка“ по време на вълнуващата четвърт от Шампионската лига последен първи мач.

Байерн почувства, че им е отказана чиста дузпа в 66-ата минута на задъханото равенство 2-2 на Emirates Stadium, след като защитникът на топчиите Габриел необяснимо вдигна топката след удар от вратата на Давид Рая.

Съобщава се, че шведският служител на мача Глен Ниберг е избрал да не присъди точен удар поради странното естество на инцидента, като обяснението му на терена е наречено „ужасно“ от бившия мениджър на Челси Тухел.

Шесткратният европейски шампион Байерн водеше с 2-1 на този етап, преди резервата на топчиите Леандро Тросар да изравни равенството преди реванша следващата седмица в Мюнхен.

„Съдията направи огромна грешка“, каза Тухел.

„Знам, че това беше луда ситуация. Те оставят топката, той подсвирква и защитникът поема топката с ръце.

„Това, което наистина ни ядосва, е обяснението на терена. Той каза на нашите играчи, че това е „грешка на дете“ и няма да даде дузпа за това на четвъртфиналите на Шампионската лига.

„Това е ужасно, ужасно обяснение. Грешка на дете, грешка на възрастен, каквото и да е – чувстваме се ядосани, защото беше огромно решение срещу нас.“

Букайо Сака изстреля домакините в 12-ти -минута преднина в една бурна вечер в Северен Лондон.

Но бившият нападател на Арсенал Серж Гнабри изравни преди дузпа от бившия нападател на Тотнъм Хари Кейн да обърне мача в полза на баварците.

Тросар изравни и двубой заплашваше да има късен обрат, тъй като резервата на Байерн Кингсли Коман удари греда в 90-ата минута, преди на Сака да бъде отказан точен удар в добавеното време, след като падна при предизвикателство от вратаря на гостите Мануел Нойер.

Босът на Арсенал Микел Артета, който не изрази мнение относно инцидента със Сака, изрази съжаление за големия шанс, пропуснат от Бен Уайт при 1-0 и грешки в защитата, но остана оптимистичен за напредването към последните четири.

„Започнахме мача наистина добре, бяхме доминиращи, играхме в половината на съперника“, каза той.

„Генерирахме малко импулс, вкара първия гол и след това е критичен момент от мача, Бен Уайт е пред Нойер, за да направи 2-0 и трябва да вкараме топката в мрежата и моментът става различен.

„И тогава в Шампионската лига не можеш да дадеш нищо на противника.

„Днес им дадохме два гола и когато имате тази ситуация, те ще ви накажат.

„По определен начин ние сме живи и направихме това, което трябваше да направим, когато играта стана много трудна за нас, но освен да разберем това, трябва да повишим нивото в определени аспекти на мача.

„Усещам вярата там, че ще отидем в Мюнхен и ще имаме шанса да го спечелим и ще бъдем по-добри в определени области и така ще се подготвим то.”