Тотнъм два пъти отвърна на удара, за да откаже победата на Манчестър Юнайтед пред Джим Ратклиф
Breaking News | 2024-01-14 | 21:16:19

Тотнъм два пъти отвърна на Манчестър Юнайтед, за да откаже победата на хората на Ерик тен Хаг, тъй като сър Джим Ратклиф присъства на първия си мач, след като се споразумя за частично поглъщане на клуба.

Споразумението на милиардера да закупи 25 процента от акциите и да поеме контрола върху футболните операции донесе известна надежда на клуб, който падна от върха на английската игра под ръководството на собствениците Глейзър.

p>Но това е дълъг път назад и феновете ще продължат да протестират срещу намесата на американците, колкото и да е намалена, като Ратклиф може да види от първа ръка предизвикателството, което поема в неделното равенство 2-2 с Спърс.

71-годишният играч, който е израснал, подкрепяйки Юнайтед, седеше до сър Алекс Фъргюсън в директорската ложа на Олд Трафорд и имаше само да изчакате три минути, за да отпразнувате, когато новото лятно попълнение Расмус Хойлунд се заби.

Ричарлисън вкара с глава изравнителен гол от корнер – негов шести гол в толкова мачове от Висшата лига – но Маркъс Рашфорд интелигентно върна домакините напред в 40-ата минута.

Кристиан Ромеро разтърси гредата на Юнайтед в добавеното време и 49 секунди след второто полувреме Родриго Бентанкур удари нивото на Спърс, като се възползва от малко отпусната защита на домакините.

Гостите на Анже Постекоглу изглеждаше най-вероятно да го спечели, но Юнайтед избегна 10-та загуба на Висшата лига за сезона пред Ратклиф и неговия екип INEOS.

Нещата бяха станали до идеален старт от гледна точка на Юнайтед.

Андре Онана – играейки последния си мач преди да се отправи към Купата на Африканските нации – прибра центриране и хвърли на Алехандро Гарначо, който игра на Бруно Фернандес.

Капитанът постави Рашфорд отзад, за да продължи напред и след това намали навътре, като евентуалното предизвикателство на Дестини Удоги отведе топката по пътя на Хойлунд, вместо да спре контра.

20-годишният играч Дейн отдалечи топката от защитниците на Спърс, стабилизира се с още едно докосване, преди да изстреля удар с левия крак в покрива на мрежата.

Расмус Хойлунд отбелязва гол с първото си докосване в мача!

Маркъс Рашфорд се втурва в наказателното поле и топката пада в краката на Хойлунд, който се удря в покрива на мрежата