Тотнъм отстъпи от Уест Хем, тъй като Кърт Зума отбеляза изравнителен гол
Breaking News | 2024-04-02 | 23:44:34

Тотнъм загуби повече позиции в битката за класиране в челната четворка, след като завърши наравно 1-1 срещу Уест Хям.

Отборът на Анже Постекоглу можеше да изпревари четвъртия Астън Вила с победа и да направи перфектния старт, когато Бренан Джонсън се прибра в началото за петия си гол за сезона.

Уест Хям, който допусна 3- 1 пропуск, за да загубят с 4-3 в Нюкасъл миналия уикенд, успяха да отговорят в 19-ата минута, когато Кърт Зума отбеляза от корнер на Джарод Боуен и можеха да вземат и трите точки.

Докато Спърс доминираше притежанието на топката в източен Лондон, Дейвид Мойс наблюдаваше как Михаил Антонио препуска на час, но стреля право срещу Гулиелмо Викарио, тъй като столичните съперници не можеха да бъдат разделени.

Светлинно шоу, последвано от фойерверки, посрещна играчите на подгизналия терен на Лондонския стадион и Мойс трябваше да види как отборът му започва с гръм и трясък.

Часовникът имаше само четири минути, когато Мохамед Кудус центрира за Боуен, но водещият стрелец на „Чуковете“ размаха линиите му от няколко ярда.

Това щеше да струва скъпо, тъй като Спърс продължиха напред с първата си атака в мача. Прекрасен ход завърши с Тимо Вернер, който проби покрай Владимир Куфал, преди той да даде шанс на извикания Джонсън да отбележи в петата минута.

Това продължи лилавото петно ​​на Джонсън след поредицата му асистенции срещу Лутън, но също така приключи серия от шест първи полувремена без гол за Тотнъм.

Гостите бяха близо отново, когато удар на Педро Поро мина покрай гредата преди Son Heung -мин се изви право към Лукаш Фабиански, вместо контузения Алфонс Ареола.

Уест Хям обаче остана заплаха при стандартните положения, след като Кудус получи ранен удар, отразен и изравни след 19 минути.

Свъртящият се ъглов удар на Боуен беше отклонен отвъд Викарио от гърба на капитана на домакините Зума, който необяснимо беше непокрит в зоната от шест ярда.

Това вдигна феновете на Уест Хем и те почти имаха още един гол, за да отпразнуват осем минути преди полувремето, но ударът от фаул на Джеймс Уорд-Проуз от 25 ярда беше париран от Викарио.

Шпорите отговориха добре на изравнителния гол на домакините. Те обаче трябваше да оцелеят след бараж, за да се уверят, че ще изравнят на почивката.

Небрежен пас на Родриго Бентанкур даде шанс на Уест Хем в началото на второто полувреме, но Викарио спаси Удар на Антонио, преди италианецът да спре още по-добре, за да предотврати удара с глава на Константинос Мавропанос.

Изчервяванията на Антонио бяха спестени, след като той ритна от въздуха свободната топка, когато флагът за засада беше вдигнат.

Лукас Пакета беше следващият близо до домакините, когато се завъртя от Бентанкур и направи крив от 20 ярда.

Тотнъм се прегрупира, но трябваше да падне с 2-1 в края на часа.

Мадисън искаше свободен удар, след като се забърка с Пакета. Реферът Джон Брукс махна да продължи играта и Уорд-Проус пусна към Антонио, който се възползва от пропуска на Мики ван де Вен, но стреля право във Викарио.

Това беше страхотен шанс и Постекоглу реагира, като изведе върху Pape Sarr и Dejan Kulusevski, което даде втори вятър на гостите.

Вернер имаше опит да отклони, преди двата отбора да заплашат да постигнат пробивни голове в добавеното време, но Destiny Udogie стреля право към Fabianski, а Bowen хвърли извън целта, тъй като точките бяха споделени.