Тотнъм победи Астън Вила, тъй като Джон Макгин вижда червено
Breaking News | 2024-03-10 | 18:49:04

Тотнъм нанесе унищожително домакинско поражение с 4-0 на Астън Вила с 10 играчи, тъй като хората на Анж Постекоглу категорично спечелиха тази ключова битка в надпреварата за квалификация в Шампионската лига.

Крупният сблъсък в неделя между четвърти и пети бе описан в подготовката от капитанът на Вила Джон Макгин като „най-важният мач в новата история на клуба“.

Мъжете на Унай Емери имаха шанса да се придвижи на осем точки пред Спърс в гарантираното финално място в Шампионската лига, но вместо това капитанът на домакините видя червено в смущаващ провал през второто полувреме.

Тотнъм се приближи на две точки от Вила с победа, която започна с Джеймс Мадисън, който върна брилянтно центриране на Папе Матар Сар в 50-ата минута.

Бренън Джонсън отбеляза фантастичен втори три минути по-късно и обривът на Макгин, разочарован предизвикателството на Destiny Udogie доведе до директен червен картон, който сложи край на надеждите на Вила за завръщане.

Сон Хюн-мин и резервата Тимо Вернер отбелязаха в добавеното време, когато Спърс си осигуриха изявена победа в Мидландс, слагайки край на серията на Вила от три поредни победи във Висшата лига в този мач.

Играчите се появиха, за да пушат и пиротехника на Villa Park, но нямаше фойерверки през първото полувреме, за които да се пише.

Оли Уоткинс заплаши да наказват високата линия на Спърс в началото, като скоростта на възстановяване на Мики ван де Вен спасява Кристиан Ромеро, след като нападателят във форма избухна отвъд него.

Друг пример за този подход видя Уоткинс да се измъкне, преди флагът за засада да спаси червенината на нападателя на Вила, след като неговият недостатъчно сготвен пас към Леон Бейли беше отрязан от Педро Поро.

Гулиелмо Викарио изби пробен свободен удар на Макгин и Мати Кеш се насочи встрани след блокиране на съкращаване, докато в другия край защитата на Вила от пет човека поддържаше атаката на Спърс тиха.

Вила беше близо до това да поведе след удара на полувремето от къс ъгъл. Топката беше оставена назад, за да може Макгин да удари добре центрирано центриране и ударът с глава на Лукас Дигне заобикаля малко встрани.

Хората на Постекоглу избягаха от тази заплаха и се върнаха от почивката с бодра стъпка, а не дори ранното оттегляне на Ван де Вен може да ги извади от равновесие.

Контузеният защитник на Тотнъм трябваше да бъде заменен от Раду Драгушин и се насочи надолу по тунела точно когато съотборниците му и гостът избухнаха в празнуване зад него .

Сар удари страхотно центриране отдясно, което Мадисън посрещна пред двама защитници на Вила, за да върне в 50-ата минута.

Човекът на Спърс се завъртя, за да празнува с края като гост, след което се обърна към феновете на домакините, когато изнесе своя празник на дартс.

Гостуващите орди отново бяха на крака три минути по-късно, когато Езри Лошият пас на Конса към Тилеманс беше изрязан брилянтно от Деян Кулушевски, като Сон прибра топката и продължи към Джонсън, за да се наведе по брилянтен начин отвъд Емилиано Мартинес.

Емери отговори, като промени персонала и формата, само за да бъде дерайлиран от Изгонване на Макгин в 65-ата минута.

Разочарованият капитан на Вила изтри Удоги с глупаво влизане, което доведе до сблъсък, включващ и двата отбора, тъй като реферът Крис Кавана размаха директен червен картон.

„2-0 във финала за вашата купа“ извикаха радостните пътуващи фенове, които видяха Кулусевски да се опитва да добави трети, докато се бореха срещу домакините от 10 души.

>

Викарио се разшири, за да спре резервата Николо Дзаниоло, но Тотнъм контролираше и удари още два пъти в края на мача.

Сон вкара гол от подаване на Кулушевски в 91-та минута, а резервата Вернер завърши разгрома четири минути след това допълнителните 10, когато феновете на домакините изчистиха.