„Това е истински удар по зъбите“: Беззъбият Арсенал претърпя късна загуба в Шампионската лига от Порто
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-02-22 | 14:10:35

Арсенал пристигна на Estádio do Dragão в Порто, играейки най-добрия си футбол за сезона, като вкара абсурдните 21 гола в последните пет мача – и спечели всичките.

Тогава отборът на Микел Артета разбираемо ще е бил в приповдигнато настроение в първия мач от осминафиналния сблъсък на Шампионската лига, подсилен допълнително от последните борби на Порто, в които отборът спечели веднъж в последните си три мача, включително изненада поражение от португалския миноу FC Arouca.

Докато Арсенал доминираше при притежанието и пасовете, Артилеристите бяха до голяма степен беззъби по време на състезанието, като отбелязаха нула удара към целта и само седем удара през целия мач.

Само с 45 секунди от четирите допълнителни оставащи минути мачът изглежда вървеше към безизходна ситуация, докато Габриел Мартинели не пусна амбициозен пас напред, който беше лесно пресечен от защитника на Порто Отавио.

Това създаде контраатака за домакините, която завърши с бразилски нападател Галено, който направи зашеметяващо усилие от далечна дистанция около халфа на Арсенал Деклан Райс и над протегнатата ръка на Дейвид Рая в долния ъгъл, за да подпечата решаваща победа с 1-0.

Райс обвини липсата на разум за неуспеха на отбора да види равенството.

„Когато е 0-0, поглеждаш часовника и изтичат 93 минути, ако нямаш намерение да спечелиш мача, не го губи“, каза Райс пред TNT Sports след мача. „Може би имаме малко разбиране в нас в края, за да вземем равенство на труден стадион и срещу труден съперник.

„Не знаете какво да очаквате, това са нокаутите. Никога не можете да пренебрегнете никого в Шампионската лига, защото това е Шампионската лига, случват се специални неща. Това е истински ритник в зъбите, защото допуснахме късно, но знаем какво да правим. Ако искаме да влезем в следващия кръг, знаем как трябва да спечелим и какво трябва да направим, за да постигнем това.

„Наистина сме положителни за това, няма да оставим главите ни да паднат. Бяхме в страхотна форма, важно е да останем позитивни, да се върнем, да се възстановим, да отидем отново във Висшата лига и със сигурност ще бъдем готови за Шампионската лига.

Артета повтори мислите на своите полузащитници, настоявайки, че отборът му трябва да управлява края на мачовете „много по-добре“, за да избегне поражението в мачове, които „не могат да спечелят“.

„Начинът, по който се справихме с топката три пъти в дълбоки зони, не е достатъчно добър и тогава това е полувремето [в равенството]“, каза испанският мениджър пред TNT Sports.

„Ако искаме да бъдем на четвъртфиналите, трябва да победите опонента си и това е, което трябва да направим на Емирейтс сега. Липсваше заплаха, повече агресия, особено когато владеехме топката в последната третина.

„Ще променим няколко неща, за да атакуваме по-добре, особено защото, за да бъда честен, изобщо не сме допуснали, но можем да се справим по-добре. Има определени неща, които трябва да направим много по-добре. Ще играем у дома [в следващия мач], познаваме ги сега и знаем какво да очакваме.”

Отборите играят реванша на стадион "Емирейтс" на 12 март.

Източник: cnn.com