„Това е само началото“: Ванкувър Уайткепс побеждават Торонто ФК с 4-0
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2024-04-07 | 23:00:14

Ванкувър Уайткепс имаха намерение да получат по-добър старт на своя сезон във Висшата лига по футбол.

Ранните спънки помрачиха кампаниите на клуба през последните години, а играчите и треньорският щаб обещаха да променят тази тема през 2024 г.

Дотук добре.

След като спечели решителна победа с 4-0 над Торонто ФК на Събота, 'Caps (4-1-1) оглавиха класирането на Западната конференция.

„Мисля, че последните години не започнахме много добре. Така че мисля, че това беше може би процес на учене за нас“, каза полузащитникът Алесандро Шопф. „Така че (тази година) искахме да бъдем силни в началото, за да вземем възможно най-много точки. И сега е различно.“

Уайткепс в събота поведоха рано с гол на Браян Уайт в шестата минута. Фафа Пико го последва с попадение в 29-ата, докато Райън Голд и Ранко Веселинович вкараха гол в края на второто полувреме.

Шопф, Андреас Кубас и Райън Рапосо записаха по една асистенция.

Вратарят на Уайткепс Йохей Такаока направи три спасявания, за да запише втория си чист мач за сезона.

Ванкувър се подобри и от двете страни на топката, каза старши треньорът Вани Сартини.

„Аз Мисля, че тази година сме още по-добри в защита“, каза той. „И второто нещо в сравнение с миналата година, миналата година ни трябваха 14 положения, за да отбележим гол, а тази година сме много по-добри в последната третина.“

Отборът обаче знае, че има много футбол, който остава да се играе, добави Сартини.

Имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и целия свят.

„Това е само началото“, каза той. „По-трудните неща тепърва предстоят. И затова трябва да работим, работим, работим.“

Шон Джонсън записа три спасявания в събота при завръщането си в състава на Торонто, след като пропусна четири мача поради контузия на бедрото.

Торонто (3- 3-1) претърпя поредица от контузии и беше без звездния нападател Лоренцо Инсиние (подколенно сухожилие), крайния защитник Ричи Лариеа (подколенно сухожилие), защитника Раул Петрета (бедро) и полузащитника Брандън Сервания (коляно).

The гостите не играха сплотено, каза главният треньор на TFC Джон Хердман.

„Мисля, че все още се развиваме като група. Играчите се завръщат и се опитват да осигурят тази сплотеност и последователност в отбора“, каза той. „Просто бяхме разхлабени през това първо полувреме.“

Торонто контролираше 51,8 процента от притежанието на топката, но Ванкувър беше този, който доминираше в атаката, превъзхождайки гостите със 7-3 при удари от вратата.

Уайт взе топката от крака на халфа Дейби Флорес — бивш Уайткап — и спринтира на територията на Торонто само след минути. Американският нападател отправи удар с десния крак близо до дузпата, пращайки топката в дъното ляв ъгъл на мрежата, за да даде преднина на домакините с 1-0 в шестата минута.

Голът беше втори за Уайт за сезона и дойде, след като той беше принуден да прекъсне победата с 3-2 миналата седмица над Портланд Тимбърс поради мозъчно сътресение.

Ванкувър поведе с 2-0 в 29-ата минута, когато Шопф изпрати висок пас през наказателното поле от шест ярда и Пико го заби с глава за третия си гол за годината. .

Гостите получиха изключителен шанс да се качат на борда, след като Деандре Кер беше спънат, докато тичаше към мрежата на „Caps“.

Италианският нападател Федерико Бернардески изпълни последвалия свободен удар в 64-та минута, изпращайки топка до задната греда, където Тайрийс Спайсър я засече с глава, само за да види изстрела, блокиран от Уайт.

Кубас постави третия гол за Ванкувър за вечерта, пращайки дълга топка към Голд в халфовата линия.

Преследван от двама защитници на Торонто, шотландският атакуващ полузащитник спринтира надолу по терена и излезе един на един с Джонсън, преди да изпрати нисък удар с левия крак покрай „вратаря“.

Голът в 81-ата минута беше вторият за Gauld за сезона.

Беше трудно за TFC да се завърне, каза Хердман.

„Аз съм каза това на моята група, че се самоунищожаваме във важни моменти. Това се случи в предишния мач и тази вечер направихме нещо подобно“, каза треньорът. „Ако не се поучим от това, няма да продължим да напредваме в тази Източна конференция.“

Веселинович вкара първия си гол за сезона в 88-ата минута, за да даде на „Капс“ Води с 4-0.

Той е деветият играч, който отбелязва гол за Ванкувър тази година.

„Наистина чувствам, че тази група е специална“, каза Веселинович. Не виждате често във футбола, че съблекалнята, всичките 25, 30 играчи са на една и съща страница, всеки е добър с всеки… Това е наистина важно. И мисля, че големите резултати и големите неща се градят върху това.“

Whitecaps са домакини на L.A. Galaxy следващата събота. ФК Торонто ще гостува на ФК Шарлът същия ден.

Източник: globalnews.ca