„Това е възмутително“: Главният треньор на Торонто Раптърс започва яростно да се изказва срещу длъжностните лица след поражението със 132-131 от ЛА Лейкърс
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-01-10 | 14:20:50

Старши треньорът на Торонто Раптърс Дарко Раякович пусна реферите след минималната загуба на отбора му със 132-131 от Лос Анджелис Лейкърс във вторник.

Раякович остана бесен от разликата в свободните хвърляния между двата отбора, като Лейкърс изстреля 36 наказателни хвърляния в мача в сравнение с 13 на Раптърс.

Само през четвъртата четвърт Лейкърс вкараха 23 наказателни удара; Раптърс застреляха само двама.

„Това е възмутително“, възмути се Раякович. „Това, което се случи тази вечер, е напълно BS. Това е срам. Срам за реферите. Жалко за лигата да позволи това. Двадесет и три наказателни удара за тях и ние получаваме два наказателни удара през четвъртата четвърт? Например, как да играя играта?

„Разбирам уважението към All-Stars и всичко това, но ние също имаме звездни играчи в нашия отбор. Как [е] възможно Скоти Барнс, който е играч от калибър на All-Star в тази лига, да отива всеки път до ръба със сила и да се опитва да стигне до ръба, без да флопне и да не се опитва да получава фалове, той получава два наказателни удара за цял мач?

„Как е възможно това? Как ще ми обясниш това?“

НБА въведе наказание за флоп преди началото на текущия сезон, за да се опита да възпре играчите да украсяват контакта на опонентите си и да продават фалове на съдии.

Големият играч на Лейкърс Антъни Дейвис, който завърши с 41 точки, 11 борби и шест асистенции, вкара 11 наказателни удара само през четвъртата четвърт, за да доведе Лейкърс до минималната победа.

„Те дойдоха да спечелят тази вечер? Ако случаят е такъв, просто ни уведомете, за да не се появим на мача“, продължи Раякович. „Просто им дайте победа. Но това не беше честно тази вечер.

„И това не ни се случва [за] първи път. Скоти Барнс ще участва в Мача на звездите. Той ще бъде лицето на тази лига и това, което се случва тук през целия сезон... това са пълни глупости.”

ЛеБрон Джеймс добави 22 точки, 12 асистенции и пет борби за Лейкърс, докато Кам Редиш, Тауриън Принс, Остин Рийвс, Крисчън Ууд и Д’Анджело Ръсел отбелязаха двуцифрени резултати.

За Raptors, RJ Barrett продължи добрата си форма, откакто беше търгуван от Ню Йорк Никс, като регистрира 23 точки, 10 борби и пет асистенции, докато Барнс добави 26 точки, шест асистенции и три борби.

Паскал Сиакам добави още 25 точки, а Имануел Куикли, който също пристигна в търговията на Барет, записа 21 точки.

Междувременно Раякович вероятно може да очаква да получи солидна глоба от НБА за избухването във вторник вечерта.

Победата оставя Лейкърс с 19-19 и седят на 10-о място в Западната конференция, докато Раптърс вече са 15-22 на 11-то място в Изтока.

Източник: cnn.com