„Той беше катастрофа“: Шави се оплаква от „наистина лош“ рефер в елиминирането на Барселона от Шампионската лига от Пари Сен Жермен
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-04-17 | 13:11:09

Мениджърът на Барселона Шави обвини румънския рефер Ищван Ковач за отпадането на неговия отбор от Шампионската лига от Пари Сен Жермен, чието представяне в реванша от четвъртфиналите във вторник той определи като „катастрофа“.

Водейки с 3-2 след електрически първи мач в Париж, Барса поведе, но в крайна сметка загуби с 4-1 през нощта и 6-4 общо, тъй като червеният картон на Роналд Араухо от първото полувреме промени равенството.

Барселона изглеждаше добре по пътя си към полуфиналите, когато Рафиня откри резултата рано отблизо след брилянтна работа на тийнейджъра Ламине Ямал.

Въпреки това, равенството се обърна с главата надолу, когато защитникът на Блаугранас Араухо получи директен червен картон за това, че събори Брадли Баркола, докато се насочваше към вратата.

Това определено беше спорно решение, като Араухо направи минимален контакт с Баркола, преди френският нападател да се хвърли на земята.

Това беше първият от 12 картона, включително три червени, които Ковач показа в нощта, когато румънецът бързо загуби контрол над мача.

ПСЖ направи численото си предимство пет минути преди почивката, когато бившият играч на Барса Усман Дембеле смълча публиката на домакините с гол в покрива на мрежата.

Блестящият нисък удар на Витиня в началото на второто полувреме изравни равенството, преди два гола на Килиан Мбапе, първата от дузпа, след като Жоао Кансело несръчно събори Дембеле, пратиха ПСЖ до полуфиналите за трети път от пет сезона.

"Ние сме раздразнени", каза Шави, според ESPN. „Червеният картон отбеляза равенството. Бяхме добре организирани 11 срещу 11. Това напълно промени всичко. За мен е твърде много да изпратя [Араухо] там.

„Съдията беше наистина лош. Казах му, че е катастрофа. Той уби вратовръзката. Не обичам да говоря за реферите, но трябва да се каже. не го разбирам Не е добре да слизате до 10 играчи и от този момент нататък това е друга игра. Колкото и да говорим [за мача], червеният картон бележи всичко.

„Имахме шанса да изравним с [Илкай Гюндоган], който удари гредата и дори можехме да направим 2-0 преди червения картон с удар на [Робърт Левандовски], който мина малко над. Просто е жалко, че тежката работа на цял сезон приключва заради едно съдийско решение. Бих искал да е 11 срещу 11 за целия мач. Това е ненужно червено“, добави Шави, който се оттегля в края на сезона.

Ковач със сигурност изглеждаше нетърпелив да се насочи към светлината на прожекторите и да покаже картон при всяка видима възможност, включително червен картон за Шави и неговия треньор на вратарите Хосе Рамон де ла Фуенте през второто полувреме.

Мениджърът на ПСЖ Луис Енрике, който се наслади на два изпълнени с трофея периоди в Барселона като играч и мениджър, каза, че смята, че неговият отбор щеше да спечели дори и без изгонването на Араухо.

Енрике спечели исторически требъл с Блауграна като мениджър през сезон 2014-15 и беше начело на отбора на Барса, който направи едно от големите завръщания за всички времена в Шампионската лига срещу ПСЖ през 2017 г.

„Започнахме мача наистина добре и усещането, когато те отбележат, след брилянтна игра на Ламине Ямал, е малко като първия мач“, каза Енрике. „Не заслужавахме да загубим миналата седмица и не заслужавахме да изоставаме тази вечер.

„Но вярата и вярата на играчите бяха изключителни. Оттам прераснахме в играта. Очевидно червеният картон е фактор, но все пак трябва да знаете как да играете тези игри и да не правите грешки.

„Честно казано смятам, че без червения картон все още печелим, въпреки че не мога да докажа това.“

ПСЖ сега ще играе с Борусия Дортмунд за място във финала на Шампионската лига, след като германският отбор успя да се завърне срещу Атлетико Мадрид, за да преодолее изоставането от 2-1 в първия мач с победа с 4-2 у дома във вторник.

Източник: cnn.com