Транс-голфърката Хейли Дейвидсън спечели турнир за жени, увеличавайки шансовете си за класиране на LPGA
Снимка: nypost.com
New York Post | 2024-01-20 | 13:26:04

Транссексуална играчка на голф, която мечтае да стигне до турнето на LPGA, спечели турнир за жени във Флорида, което подобри шансовете й да си спечели място в квалификационна обиколка.

30-годишната Хейли Дейвидсън излезе начело на NXXT Women's Classic на 17 януари в Mission Inn Resort and Club, на 35 мили северозападно от Орландо, след като стреля с едно над 73 и приключи турнира от три кръга + 4.

Дейвидсън, родом от Шотландия, живееща във Флорида, спечели, след като изоставаше с 3 удара с две дупки преди да наложи плейоф след играта си на 18-та дупка, според публикацията на Дейвидсън в Instagram, празнуваща победата.

NXXT Golf е професионална женска голф обиколка, фокусирана върху „издигането на женския голф“.

„Мисията на обиколката е да подготви най-добрите млади професионални голфърки в света за успешна кариера в обиколката на LPGA“, според уебсайта на Epson Tour.

Победата изстреля Дейвидсън до върха на класацията на турнето NXXT, където тя може да се похвали с общ резултат от 1320, с цели 150 точки пред жената на второ място.

От петте турнира, проведени в лигата от ноември насам, Davidson се класира в топ 2 два пъти, заедно със 7 и 9 място.

Заедно с трофей и 500 точки от лигата, дадени на победителя, Дейвидсън получи $1 576,51, увеличавайки общия си сезон до $4 206,84, с текуща обща кариера от $5 801,89 за 8 събития.

В края на графика на обиколката ще бъдат предоставени 10 изключения на първите пет лидера по точки за участие в обиколката на Epson.

Лигата е официалната квалификационна обиколка на LPGA и е създала над 600 членове, които са продължили да играят в най-голямата и престижна женска голф организация в света.

Пет събития вече са завършени в графика на турнето, с още осем предстоят, всички завършващи с NXXT Tour Championship в Окала, Флорида. от 25 до 27 март.

Ако Дейвидсън получи две от десетте изключения от Epson Tour, тя трябваше да получи одобрение от LPGA, докато преминаваше от мъж към жена.

Твърди се, че тя е започнала да говори с турнето през 2016 г., но не е била счетена за допустима да се състезава до 2021 г., когато по това време е била на хормонозаместителна терапия в продължение на 5 години и 8 месеца.

Тя също е имала пълна операция за смяна на пола до този момент, според публикация в социалните медии от октомври 2022 г.

Дейвидсън също така твърди, че е загубила 15 мили в час „скорост на главата на тоягата“ в резултат на прехода.

Средната скорост на главата на голфъра на PGA Tour е 114,2 mph, докато средната скорост на завъртане на водача на LPGA Tour е приблизително 94 mph, според анализаторската компания GraffGolf.

Дейвидсън влезе в историята преди да се присъедини към NXXT Golf, тъй като стана „първият транссексуален човек в света, спечелил професионален турнир по голф“, рекорд, с който тя се хвали в своята биография в Instagram.

Нейната цел да влезе в LPGA беше защитена от Кейтлин Дженър, като олимпийският златен медалист подкрепи транссексуалния голфър да се състезава в обиколката.

„Бях много последователен в начина, по който се опитвах да подходя към тези транссексуални спортисти. Наистина зависи от спорта. Всеки спорт е различен“, каза Дженър през август 2022 г.

Източник: nypost.com