Тревър Лорънс от Jaguars в протокол за сътресение след пълна с грешки загуба от Ravens
Снимка: nypost.com
New York Post | 2023-12-18 | 17:36:04

Куотърбекът на Jaguars Тревър Лоурънс имаше ужасна, изпълнена с грешки вечер в неделя при домакинска загуба с 23-7 от Ravens, която изхвърли Джаксънвил в три- равенство за първото място в AFC South.

И за да влошат нещата, възможно е Лорънс да бъде отстранен за ключов мач от седмица 16.

Според главния треньор на Jaguars Дъг Педерсън, Лоурънс е получил мозъчно сътресение след мача.

Педерсън вярва, че потенциалната контузия се е случила по време на финалната кола и бившият избран номер 1 може потенциално да пропусне мача на Джаксънвил в Тампа Бей в неделя.

Трудно е да се каже кога Лорънс е получил контузията, но той имаше три отделни бягания на последното шофиране на Джаксънвил.

Лорънс завърши играта, но беше оценен след това.

24-годишният куотърбек имаше тежък изход в неделя срещу една от най-добрите защити на НФЛ, губейки бъркане - без да бъде докоснат - в червената зона през второто тримесечие и коства точките на отбора си с лошо управление на часовника края на първото полувреме.

Той завърши 25 от 43 подавания за 264 ярда и един тъчдаун, цифри, които не разказват цялата история на друга невзрачна игра.

Въпреки че непринуденото опъване беше достатъчно лошо, умствената грешка на Лоурънс в края на първото полувреме е типът игра, която не трябва да прави изборът на номер 1.

Без таймаут и 11 секунди оставащи до полувремето, Лоурънс хвърли късо от крайната зона до уаййд ресивера на Ягуарс Паркър Уошингтън близо до числата.

Вашингтон се опита да излезе извън границите, но не успя и времето изтече на полувремето с Балтимор напред с 10-0.

„Ще останем агресивни“, каза Педерсън, който добави, че планът е винаги да се прави тъчдаун. „Вкарвали сме и преди в такива ситуации. Това беше просто грешка според мен от Тревър, очевидно познавайки ситуацията и знаейки колко време остава точно там. За нас това е страхотно учебно изживяване от гледна точка на това да не се налага да се борим с вас в тази ситуация.“

Педерсън добави, че вината не пада само върху защитника в тази ситуация.

„Можете да го поставите и върху нас, като треньори. Тренирайте тази ситуация малко по-добре,” каза той.

Ягуарс и Лорънс се объркаха в неподходящия момент и това може да им коства дивизията — и потенциално място в плейофите.

Неделя отбеляза третата им поредна загуба, всички от претендентите за плейофите на AFC, и втората им загуба у дома в този период.

Ягуарите вече са изравнени с Колтс и Тексас с рекорд 8-6.

Въпреки че Лоурънс беше недостатъчно тази година, ще бъде голям удар за Джаксънвил, ако не може да играе срещу отбор от Тампа Бей, който в момента води – чрез тайбрейк – НФК Юг.

Buccaneers са фаворити с 1,5 точки във FanDuel от понеделник сутринта.

Лорънс, откакто беше избран от Джаксънвил с първия избор в драфта на НФЛ за 2021 г., започна всеки мач, включително на 10 декември срещу Браунс, след като изкълчи коляното си шест дни преди това.

CJ Beathard вероятно ще започне в играта на Lawrence, ако пропусне играта.

Източник: nypost.com