Трей Йънг води Хоукс пред Раптърс 125-104
Global News | 2023-12-16 | 04:56:34

ТОРОНТО – Трей Йънг отбеляза 38 точки и направи 11 асистенции, за да изведе Атланта Хоукс пред Торонто Раптърс 125-104 в петък.

Young направи три по-малко тройки от целия състав на Раптърс, взети заедно, докато Атланта (10-14) се сблъска с пет загубени мача.

Богдан Богданович влезе от пейката с 20 точки и шест асистенции, а Клинт Капела спечели двойно дубъл с 18 точки и 15 борда, докато Хоукс надскочиха Торонто до 10-то място в Източната конференция.

Представянето на Скоти Барнс от 23 точки поведе Торонто (10-15), докато Якоб Поелтъл и Паскал Сиакам имаха 15 точки всеки.

Раптърс прекратиха поредица от четири загуби с победа със 135-128 над Атланта в сряда.

Старши треньорът на Торонто Дарко Раякович каза, че е „много трудно“ да се спечелят две последователни игри срещу един и същи противник, защото те научават повече от загубата, отколкото вие като победител.

„Спечелихме, но не бяхме перфектни. Определено има области, в които да подобряваме и да ставаме по-добри“, каза Раякович преди мача. „Ние сами научихме някои неща, така че има и част от корекцията в нашата игра.

„Вашият манталитет трябва да е да излизате от скока и да сте наистина агресивен, да играете с много усилие, играйте един за друг и изпълнете плана за игра.“

Саддик Бей направи пробив преди звъненето, когато Атланта поведе с 30-24 със серия 7-0, за да затвори първата четвърт . Капела беше доминираща сила в боя за Хоукс в началния период с 10 точки и пет борби.

Поелтл отбеляза шестия си гол от игра в мача с малко по-малко от минута до края на първото полувреме, за да се справи Торонто в рамките на 10 точки. Преднината на Атланта от 59-49 в паузата беше благодарение до голяма степен на Богданович, който влезе от пейката, за да вкара 13 в четвъртината.

Раптърс обърнаха топката девет пъти за 11 точки през първото полувреме в полза на Атланта пет обръщания за пет точки.

Барнс потопи флоутър и направи фаула, потопявайки едното си наказателно хвърляне, с една минута до края на третото, за да доближи Торонто до девет точки, но това беше толкова близо, колкото Раптърс щяха да влязат в четвърт. Йънг имаше 16 точки само в третия, за да доведе Хоукс до преднината им от 87-78.

Крис Баучер от Монреал направи забивка с една ръка и си направи фаул, удряйки наказателното хвърляне, две минути след четвъртата да издърпа Торонто до шест. Атланта отговори с поредица от 18-4, за да изпревари Раптърс със значителна преднина от 20 точки.

Изоставайки с повече от 20 точки с две минути до края, Раджакович изпрати рядко използвани играчи от пейката като като Jalen McDaniels, Thaddeus Young, Garrett Temple и новобранеца Gradey Dick.

СТАРТОР СИАКАМ — Сиакам надмина Винс Картър за пето място в списъка с титуляри за всички времена на Раптърс. 29-годишният Сиакам е бил в титулярния състав на Торонто 402 пъти, с един повече от Картър.

СЛЕДВА – Срещата с четири мача на Торонто продължава в понеделник, тъй като е домакин на Шарлът Хорнетс. Хоукс пътуват до Кливланд, за да се изправят срещу Кавалиърс в събота.

Този доклад от The Canadian Press е публикуван за първи път на 15 декември 2023 г.