Трипъл-дабъл на Хардън води Клипърс пред Раптърс
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2024-01-27 | 05:07:04

ТОРОНТО – Джеймс Хардън направи трипъл-дабъл, за да изведе Лос Анджелис Клипърс пред Торонто Раптърс с недостатъчен персонал 127-107 в петък.

Хардън имаше 22 точки, 13 асистенции и 10 борби за 75-ия трипъл-дабъл в кариерата му, осми най-висок в историята на НБА.

Бившият Raptor Kawhi Leonard вкара 16 точки и добави седем борби, докато Лос Анджелис (29-14) спечели четвъртата си победа прав.

Ръсел Уестбрук вкара 20 точки от пейката, а Мейсън Плъмли направи дабъл-дабъл с 12 точки и 12 борби.

Скоти Барнс имаше 23 точки, пет борби и четири асистенции тъй като Торонто (16-29) загуби своя четвърти пореден мач.

RJ Barrett от Мисисауга, Онтарио, вкара 22 точки и направи шест борби, докато петима играчи на Раптърс достигнаха двуцифрено число в резултата. Това беше осмото представяне на Барет с 20 точки само в 13 мача с Торонто.

Стартовият състав на Раптърс беше без центъра Якоб Поелтл и гарда Имануел Куикли. Поелтъл беше аут с изкълчен ляв глезен, а Куикли беше с контузия на дясното бедро.

Тад Йънг започна в центъра, а Брус Браун като гард вместо тях. Йънг достигна рекордните за сезона 12 точки с шест борби.

Ленърд получи бурни овации от разпродадената публика от 19 800 в Scotiabank Arena по време на представянето преди мача, като феновете на Раптърс си спомнят критичната му роля да помогне на Торонто да спечели единствената си победа Титла в НБА през 2019 г. Норман Пауъл, който прекара първите 5 1/2 сезона от кариерата си в НБА в Торонто и също беше част от шампионския отбор през 2019 г., получи собствен топъл прием, когато влезе от пейката почти седем минути след началото на мача .

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Уестбрук вкара шест точки в последните 2:15 на първата четвърт, докато Лос Анджелис поведе с 29-20 след един период. Барнс поведе всички голмайстори със седем точки в четвъртината.

Хардън пое контрола през втората четвърт, като отбеляза 12 точки и направи пет асистенции само през периода. Гари Трент-младши вкара тройка 40,1 секунди преди края на полувремето, а след това Барет вкара при пробив, за да влезе в пауза, докато Торонто изоставаше с 66-52.

Скамейката на Раптърс събра 9 Серия -0 през третата четвърт, но Лос Анджелис запази задушаването си в играта. Новобранецът на Торонто Грейди Дик хвърли аллей-уп на Крис Баучер от Монреал за забивка с две ръце, за да намали преднината на Клипърс на 14 и гостите влязоха в последната четвърт с преднина от 95-81.

Барет. се завъртя около Уестбрук и хвърли пас в коша при 5:41 до края на мача, за да намали преднината на Л.А. до 13 и да вдъхне живот на публиката. Беше толкова близо, колкото Раптърс щяха да стигнат в четвъртината, дори когато старши треньорът на Клипърс Тайрън Луе даде почивка на Леонард и Плъмли през по-голямата част от четвъртата част. пресконференция преди мача, която гласи BRATE през гърдите. Brate, произнася се BRAH’-teh, е сръбската дума за брат. Фланелката е проектирана от Голдън Стейт Уориърс в чест на Деян Милоевич, помощник-треньор, който почина внезапно на 17 януари. Раякович и Милоевич бяха близки приятели и старши треньорът на Голдън Стейт Стив Кер изпрати на Раякович и треньорския щаб на Раптърс фланелките, за да също биха могли да почетат своя приятел.

СЛЕДВА — Раптърс започват пътуване от шест мача в неделя със спирка в Атланта срещу Хоукс.

Замахът на Лос Анджелис по източното крайбрежие продължава със спиране срещу Бостън Селтикс (35-10).

Този доклад от The Canadian Press е публикуван за първи път на 26 януари 2024 г.

Източник: globalnews.ca