Трой Ейкман разкъсва „нелепи“ рефери по време на победата на Джайънтс на „MNF“
New York Post | 2023-12-12 | 18:02:34

Няма да повярвате на това… но някои некомпетентни рефери се случиха на „Футбол в понеделник вечер“.

И Трой Ейкман го нямаше.

Късно през първото полувреме на домакинската победа на Джайънтс с 24-22 над Пакърс, на реферите им отне много време, за да определят дали начален удар е ударил Лорънс Кейгър от тайт енда на Джайънтс.

Това, което трябваше да бъде лесно плащане - тъй като топката ясно удари Кейгър - вместо това се превърна в дълго чакане за плащане с полувреме само на 13 секунди.

И тогава Ейкман го загуби.

„Проблемът с всичко това е просто да се обадите, разбирате ли?“ каза Айкман. „Има 13 секунди до полувремето – просто вземете решение. Това е, което спира всички тези игри. Служителите, знам, за тях се говори всяка седмица, но това, което гледаме в момента, е абсурдно.

„Искам да кажа, че виждаме нещо, което отнема пет секунди, а на тях отнема пет минути.“

Въпреки че съдиите се произнесоха правилно, зебрите бяха подложени на критики през последните седмици за определени обаждания и несъгласия, които са повлияли на игрите.

Състезанието между Chiefs-Bills в неделя включваше спорното обявяване на засади в нападение, което изглеждаше правилно, но накара старши треньора на Chiefs Анди Рийд и куотърбека Патрик Махоумс да разкъсат съдиите.

Съдиите маркираха широкия ресивър Кадариус Тоуни за подреждане на засади, което отхвърли зелен тъчдаун при див латерален удар от тайт енд Травис Келси към Тони.

В предишния мач на Chiefs, съдиите не определиха ясна намеса в паса, която би поставила Chiefs в червената зона при загубата им от Packers през седмица 13.

„Трудно е за преглъщане“, каза Махомес. „Не само от мен, а и от футбола като цяло, да отнеме величие по този начин, за човек като Травис да направи такава игра, искате да видите момчетата на терена да решават мача. Те са хора. Те правят грешки. Но всяка седмица говорим за нещо.“

Надяваме се, че реферите могат да се съберат за Ейкман – и феновете на НФЛ – следващия понеделник вечер, когато Seahawks приемат Eagles в мач с огромни последици от плейофите.