Tyrese Haliburton троли Damian Lillard след огромен изстрел на Pacers: „Знам колко е часът“
New York Post | 2023-12-08 | 04:22:49

Tyrese Haliburton се погрижи да добави допълнителен удар към Damian Lillard след ключов изстрел в полуфиналната победа на Pacers в In-Season Tournament .

При оставаща по-малко от минута и Пейсърс водеха пред Бъкс с пет, Халибъртън дриблира около Малик Бийзли, направи крачка към Брук Лопес и след това отстъпи назад, за да се свърже с тройка.

Халибъртън се обърна към пейката на Пейсърс.

Той изпъна дясната си китка и се втренчи надолу.

И след това, в пряка препратка към „Dame Time“ на Лилард, Халибъртън извика: „Знам колко е часът“, преди да посочи гърдите си и да се отправи обратно надолу по корта.

Тройката отбеляза последния кош от вечерта на Халибъртън с 27 точки при победата на Пейсърс със 128-119 над Бъкс, която ги отведе във финалите на турнира в рамките на сезона срещу победителя от сблъсъка Лейкърс-Пеликанс в четвъртък вечер .

Той направи 11 от 19 удара, включително 3 за 9 при тройки, за да поведе Индиана, след като преодоля 37 точки от Янис Адетокумбо, 24 от Лилард и заплахата да взриви преднината от 12 точки на полувремето.

Това отбеляза третия път този сезон, в който Халибъртън събра най-малко 25 точки и 15 асистенции, без да запише обрат - което вече служи като най-много за всички времена, според ESPN.

„Тайрис е просто един от онези трансцендентни играчи, при които, когато е на корта, всичко е възможно“, каза старши треньорът на Пейсърс Рик Карлайл след мача, според изданието.

Халибъртън, в третия си сезон в НБА, след като бе избран като номер 12 като цяло от Кингс през 2020 г., има средно 26,9 точки и 11,9 борби на мач — като последният е лидер в лигата, влизайки в мачовете в четвъртък.

Той беше придобит от Пейсърс през февруари 2022 г., а в първия си пълен сезон с Индиана миналата година Халибъртън спечели първото си участие в Мача на звездите.

Когато Пейсърс елиминира Селтикс на четвъртфиналите, Халибъртън вкара 26 точки, направи 13 асистенции и взе 10 борби.

Три дни по-късно последното му ретро представяне помогна на Индиана да победи друг претендент от Източната конференция – и също така добави към случая, че Пейсърс също трябва да се разглеждат за този лейбъл.